2019'un İkinci Çeyreğinde Tam 11.2 Milyar Mobil Oyun İndirildi

11.07.2019 19:49 Nursema Emre

 
Şu günlerde küçük büyük demeden herkesin telefonuyla oyun oynadığını görebiliyoruz. Son ortaya çıkan raporlar da bunu destekler nitelikte; nitekim mobil oyunculuk herkese, her yerde oyuncu olabilme imkanı tanıyor. 
 
App Annie'nin 2019'un 2. çeyrek raporuna göre, Nisan ve Haziran 2019 arasında 11.2 milyar mobil oyun indirildi. En popüler mobil oyun indirme platformu ise Google Play. 
 
Cep telefonu oyunları tüm küresel uygulama indirmelerinin yüzde 35'ini oluşturuyor. Ancak hem Google Play Store hem de Apple App Store kullanıcıları harcamalarının %75'ini oyunlar için yapmış gözüküyor.
 
İlk üç oyun kategorisinde ise arcade, aksiyon ve bulmaca oyunları bulunuyor. En çok harcama yapılan oyunlar ise Honour of Kings ve Candy Crush. Bununla birlikte aylık en çok aktif kullanıcıya sahip oyun sizin de tahmin edeceğiniz gibi PUBG Mobile. 

İlgili İçerik Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Tekken 7 Satışları Dört Milyonu Aştı 2 Dk önce Borderlands Game of the Year Enhanced Bu Hafta Sonu Steam'de Oynaması Ücretsiz 24 Dk önce Sızdırılan Marvel's Avengers Oynanış Videosu Thor'u Gösteriyor 1 Saat önce Netflix Bir Gecede Tam 17 Milyar Dolar Kaybetti 2 Saat önce Sumo Digital ile 2K Yeni Projelerde Çalışmak için Ortaklıklarını Duyurdu 5 Saat önce