2020 Dünya Şampiyonası 25 Eylül Tarihinde Şanghay'da Gerçekleşecek

03.08.2020 11:25 Hamit Can Sayılgan

 
     Riot Games CEO'su Nicolo Laurent ve Küresel Espor lideri John Needham'dan League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın 25 tarihinde Şanghay'da gerçekleşeceğini duyurdu.
 
      Riot Games resmi sosyal medya hesapları ve Lolesports sitesi üzerinden yapılan duyuruda; şirketin 2020 Dünya Şampiyonası'na hayat veren herkesin sağlık ve güvenliğini korumak adına, turnuvanın tüm aşamalarını Şanghay'da düzenleme kararı aldığı bildirildi.
 
 
 
      Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel liglerin en iyi takımları, 25 Eylül tarihinde başlayıp 31 Ekim tarihinde sona erecek bu en önemli LoL Espor turnuvasında karşı karşıya gelecek.
 
     Etkinliğin tek bir şehirde düzenlenmesiyle salgın riskini en aza indirmeyi ve gösteri ortamını daha yakından kontrol altında tutmayı amaçlayan Riot Games, çeşitli sağlık örgütlerinden ve hem yerel hem de ulusal yönetimlerden yardım almaya devam edeceklerini açıkladı. 
 
      "Gösteriye dair planlarımızı gizli tutmak istesek de etkinlik boyunca özel ve heyecanlı bir espor deneyimini dijital olarak size sunmak istiyoruz. League of Legends Esporu tarzından ödün vermeyeceğiz. 2017 yılındaki Kadim Ejderha'dan geçen yıl True Damage'ı gözler önüne seren Holonet teknolojisine kadar, her zaman izleyici deneyimini geliştirmeye çalıştık. Bu yılın gösterisi için de son derece heyecanlıyız. Etkinliklere dair yerel yönetmelerin izleyicilere izin vermesi halinde biletlere ve güvenlik protokollerine dair bilgileri yazın sonlarına doğru paylaşacağız."
 
     Turnuvanın ilk aşamalarında dijital izleyici deneyimlerine odaklanılacak ve bu aşamalar izleyici kitlesi önünde oynanmayacak. Büyük final ise Pudong Futbol Stadyumu'nda gerçekleşecek. 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
League of Legends Platformlar: PC Geliştirici: Riot Games Dağıtıcısı: Riot Games Tür: MOBA Çıkış Tarihi: 27 Ekim 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Tekken 7 Satışları 6 Milyonu Aştı, Serinin Toplam Satışları 50 Milyon 1 Saat önce Tekken 7 DLC Karakteri Kunimitsu Duyuruldu 4 Saat önce Street Fighter V: Champion Edition DLC Karakteri Dan Hibiki Tanıtım Fragmanı 4 Saat önce Monster Hunter Rise 43 Dakikalık Oynanış Videosu 5 Saat önce Hyrule Warriors: Age of Calamity ‘Şampiyonlar Birleşin!’ Fragmanı ve 14 Dakikalık Oynanış Videosu 5 Saat önce