Age of Empires Serisi 25 Milyondan Fazla Satmayı Başardı

12.02.2020 14:22 Gazali Çetinkaya

 
Microsoft'un efsanevi gerçek zamanlı strateji oyunu serisi Age of Empires toplamda 25 milyondan fazla satmayı başardı ve serinin toplam elde ettiği gelir bir milyar dolar.
 
Bu bilgi Ensemble Studio'nun kurucu ortağı Brian Sullivan'ın LinkedIn profili aracılığıyla ortaya çıktı. O yüzden bu miktarın ne zamana ait olduğunu kestirmek biraz zor.

En son Şubat 2009'da Ensemble Studio kapanmadan önce, serinin 20 milyondan fazla sattığı resmi olarak açıklanmıştı.
 
Microsoft son yıllarda Age of Empires yeniden canlandırmaya başladı. Age of Empires 1 ve 2 için Age of Definitive Edition yayınlandı. Üçüncü oyun için de yolda.

Ayrıca serinin gerçek devam oyunu Age of Empires IV; Company of Heroes ve Dawn of War serisinin yapımcısı Relic Entertainment tarafından geliştiriliyor. Çıkış tarihi henüz belli değil.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Age of Empires IV Platformlar: PC Geliştirici: Relic Entertainment Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Strateji Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Salt and Sacrifice için 10 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı 19 Haziran Castlevania Advance Collection Detayları Açığa Çıktı 19 Haziran Phasmophobia için Yeni Güncelleme Yayınlandı 19 Haziran Oyuncular Battlefield 2042'den Dolayı BF 4'e Akın Etti 19 Haziran FIFA 21 Oyuncuları Artık Paketlerin içinde Ne Olduğunu Görebilecek 19 Haziran