Apex Legends Cross-Play Desteği Konsol Oyuncuları ile PC Oyuncularını Eşleştirmeyecek

27.07.2020 09:29 Gazali Çetinkaya

 
Oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends için cross-play desteği yolda ve Respawn Entertainment yazılım mühendisi Jake Smullin özellikle konsol oyuncularının merak ettiği bir konuyu detaylandırdı.
 
Belirtilene göre takımınızda PC oyuncusu olması durumunda oyun sizi PC lobisi ile eşleştirecek. Diğer durumda konsol oyuncuları sadece kendi arasında eşleşecek.
 
Jake Smullin "Eğer takımınızda PC oyuncusu varsa PC crossplay lobilerinde olacaksınız. Çok sayıda konsol oyuncusunun bu konu hakkında endişelendiğini görüyoruz fakat endişelenecek bir şey yok." diye belirtti.

Apex Legends şu anda PlayStation 4, Xbox One ve Origin üzerinde ulaşılabilir durumda. Switch ve Steam sürümleri ve cross-play desteği bu sonbaharda gelecek. Ayrıca bu yıl sonunda oyunun mobil cihazlara gelmesi de planlanıyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Apex Legends Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Respawn Entertainment Dağıtıcısı: Electronic Arts Tür: FPS Çıkış Tarihi: 4 Şubat 2019
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Rainbow Six Siege: M.U.T.E. Protocol Etkinliği Başladı 13 Dk önce Marvel's Avengers PlayStation Oyuncularını Daha da Fazla Özel İçerik Bekliyor 1 Saat önce PS5 Aksesuarlarına Bir de 360 Derece Göz Atın 2 Saat önce Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020'de Playoff Eşleşmeleri Belirlendi! 2 Saat önce Take-Two Mevcut Nesilden Başka Oyunlarını da Yeni Nesil Konsollara Getirmeyi Planlıyor 2 Saat önce