Apex Legends Cross-Play Desteği Konsol Oyuncuları ile PC Oyuncularını Eşleştirmeyecek

27.07.2020 09:29 Gazali Çetinkaya

 
Oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends için cross-play desteği yolda ve Respawn Entertainment yazılım mühendisi Jake Smullin özellikle konsol oyuncularının merak ettiği bir konuyu detaylandırdı.
 
Belirtilene göre takımınızda PC oyuncusu olması durumunda oyun sizi PC lobisi ile eşleştirecek. Diğer durumda konsol oyuncuları sadece kendi arasında eşleşecek.
 
Jake Smullin "Eğer takımınızda PC oyuncusu varsa PC crossplay lobilerinde olacaksınız. Çok sayıda konsol oyuncusunun bu konu hakkında endişelendiğini görüyoruz fakat endişelenecek bir şey yok." diye belirtti.

Apex Legends şu anda PlayStation 4, Xbox One ve Origin üzerinde ulaşılabilir durumda. Switch ve Steam sürümleri ve cross-play desteği bu sonbaharda gelecek. Ayrıca bu yıl sonunda oyunun mobil cihazlara gelmesi de planlanıyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Apex Legends Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Respawn Entertainment Dağıtıcısı: Electronic Arts Tür: FPS Çıkış Tarihi: 4 Şubat 2019
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Smash.gg, Microsoft Tarafından Satın Alındı! 12 Dk önce Medal of Honor: Above and Beyond Multiplayer Fragmanı 18 Dk önce Sunless Sea Geliştiricisi İki Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor 1 Saat önce IEM Global Challenge 2020 Grupları Belli Oldu! 1 Saat önce PUBG Mobile Global Şampiyonası'nda 2. Hafta 2. Gün Karşılaşmaları Oynandı! 2 Saat önce