Avustralya'da Satışının Yasaklanması Sonrası DayZ'nin İçeriği Düzenleniyor

13.08.2019 15:15 Nursema Emre

 
Hatırlarsanız, geçtiğimiz günlerde Avustralya'da DayZ'nin fiziksel sürümünün yasaklandığını sizlerle paylaşmıştık. Olay sonrası bu saçmalığa son vermek isteyen Avustralya'daki oyun kurulu oyunun çevrimiçi bir şekilde satılmasına da müdahil oldu. Olaya dair daha fazla detay için bu haberimizi okuyabilirsiniz.
 
Bununla birlikte Bohemia Interactive, oyunun tüm dünyada rahat bir şekilde satılması için oyunda bazı değişiklikler yapacağını açıkladı.
 
Bohemia Interactive'in sözcüsü şu şekilde konuştu:
 
"Avustralyalı oyuncular haricinde dünyanın geri kalanı DayZ oynayabiliyor ve biz de Avustralyalı oyuncuların bundan mahrum kalmasını istemiyoruz. Oyunumuz arkadaşlarınızla vakit geçirmek için mükemmel bir araç.
 
Şu anda ise DayZ'nin global versiyonunu yeniden düzenliyoruz, bu sayede de oyunumuz Avustralya'yla birlikte oyun kurullarından rahat bir şekilde geçebilecek."
 
Bohemia Interactive böyle bir radikal karar alan ilk firma değil. Fallout 3'ün piyasaya sürülmesiyle birlikte benzer bir hamle de Bethesda'dan gelmişti. Bethesda oyunun bazı ülkelerde piyasaya sürülürken sorun yaşamaması için oyunlarından 'morfin' kelimesini kaldırmıştı. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
DayZ Platformlar: PC PS4 Geliştirici: Bohemia Interactive Studio Dağıtıcısı: Bağımsız Tür: FPS Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Borderlands 3'ün Bloody Harvest Etkinliğinden Detaylar ve Görseller Paylaşıldı 7 Saat önce Fornite x Batman İş Birliği Onaylandı 20 Eylül Oyuncular FIFA 20'de "Avengers FC" Kurmaya Çalışıyorlar 20 Eylül Afterparty 29 Ekim'de PS4, Xbox One, Switch ve PC için Çıkacak 20 Eylül Bir Hatadan Dolayı GTA 5'in Tek Kişilik Modu Online Olmadan Oynanmıyor 20 Eylül