Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü ROG Strix XG43UQ Haziran'da Geliyor

03.06.2021 16:28 Mehmet Tandoğan

 
Asus ROG son teknoloji özelliklere sahip Dünyanın ilk HDMI 2.1 oyuncu monitörü ROG Strix XG43UQ’yu duyurdu. Yeni monitör Haziran ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Son teknoloji özelliklere sahip monitör oyunculara üstün oyun deneyimini sorunsuz bir şekilde sunuyor.
 
HD 2.1 Oyuncu Monitörü Üstün Oyun Performansı Sunuyor
 
Yeni nesil oyun deneyimini en üst seviyeye çıkartan oyuncu monitörü 4K 120 Hz yenileme hızına sahip. İçerisinde ayrıca Otomatik Düşük Gecikme özelliği de yer alan monitör oyunculara üstün oyun performansı sunuyor. Düşük Gecikme teknolojisi ayrıca giriş gecikmesini azaltarak 4K TV’lerin yarısı düzeyine getiriyor.
 
ROG’un yeni piyasaya sunulacak oyuncu monitörü çok iddialı detaylara sahip olarak karşımıza çıkıyor. Monitördeki değişken yenileme hızı (VRR) yırtılmaların ve kare hızındaki (FPS) takılmaların önüne geçiyor. Display Stream Compression özelliği sayesinde de görüntü kalitesinde bir kayıp yaşanmadan ultra yüksek çözünürlüklü video sinyallerini tek bir yüksek hızlı arayüz ile aktarabiliyor.
 
Akıcı ve Gerçekçi Görüntülere Sahip Son Teknoloji Monitör
 
 
43 inç Strix XG43UQ montiröü 144 Hz, 4K (3840 x 2160) çözünürlüğüne sahip olarak karşımıza çıkıyor. AMD FreeSync Premium Pro özelliği sayesinde 144 kare hızına kadar kullanıcılara üstün ve akıcı oyun performansı sunuyor. ASUS ELMB Sync teknolojisi sayesinde de oyun içerisindeki yırtılmalar ve gölgelenme sorunları ortadan kalkarak net bir görüntü sunuyor.
 
Yansıma Önleyici Panel ve Zengin Bağlantı Seçenekleri
 
Yansıma önleyici panel sayesinde özellikle çok ışıklı ortamlarda ekranın görünmemesine sebep olan ışınları ortadan kaldırarak daha rahat bir görünüm sunuyor. Film izlerken veya oyun oynarken kullanıcılara daha üstün bir görüntü deneyimi oluşturuyor.
Strix XG43UQ; USB 3.0, HDMI 2.1 ve 2.0, DisplayPort 1.4, ses girişi ve kulaklık jakı gibi geniş bağlantı seçeneklerine sahip. Ayrıca ürünle birlikte gelen uzaktan kumanda ile kullanıcılar ekran ayarlarını kolayca değiştirebiliyor.
 
ROG Strix XG43UQ Oyuncu Monitörünün Özellikleri
 
 
Dünyanın ilk HDMI 2.1’e sahip oyuncu monitörü sahip olduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Strix XG43UQ adına sahip monitör 43 inç panel, 144 Hz yenileme hızı, 1 ms MPRT ve DisplayStreamCompression teknolojisine sahip. Ayrıca en yeni konsollarda 4K 120 Hz oyun deneyimi sunuyor.
 
Öne çıkan özellikleri arasında DSC teknolojisi yer alıyor. Bu doğrultuda DisplayPort™ 1.4 üzerinden 4K 144 Hz desteği sağlıyor. 4K panele sahip monitör 144 Hz’e varan yenileme hızına ulaşabiliyor. Ayrıca içerisinde AMD FreeSync™ Premium Pro ve ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB) Senkronizasyonu bulunuyor.
 
Ek olarak DisplayHDR™ 1000 sertifikalı Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi ve profesyonel sınıf %90 DCI-P3 renk gamı sayesinde üst düzey renk yoğunluğu ve kontrast sunuyor. 

ASUS ROG Strix XG43UQ'nun tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
 
basın bülteni 

İlgili İçerik Yorumlar 6 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
CRASH: Autodrive, Switch için Duyuruldu 30 Temmuz Murder Mystery Machine, Switch için Çıkış Tarihi Belli Oldu 30 Temmuz Earth Defense Force 4.1: The Shadow Of New Despair, Switch için Duyuruldu 30 Temmuz Two Point Hospital için Yeni Güncelleme Geldi 30 Temmuz NDreams, İkinci Stüdyoyu Açtı 30 Temmuz