Epic Games, Birinci Parti PlayStation Özel Oyunları için Sony'ye 200 Milyon Dolar Teklif Etmiş

08.05.2021 10:23 Gazali Çetinkaya

 
Epic Games ile Apple arasındaki davada sızdırılan belgelerden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.
 
Belgelerde belirtilene göre Epic Games, 4-6 tane birinci parti PlayStation özel oyununu PC'de Epic Games Store'a özel olarak getirmek için Sony Interactive Entertainment'a 200 milyon dolar teklifte bulunmuş.
 
Henüz bir anlaşma yok. Epic Games, Sony Interactive Entertainment'tan gelecek cevabı bekliyor. 
 
Horizon Zero Dawn PC versiyonu Epic Games Store ile Steam'de eş zamanlı olarak çıktı. Days Gone PC versiyonu da aynı anda çıkacak. PlayStation patronu Jim Ryan, Days Gone'dan sonra daha fazla birinci parti PlayStation özel oyununu PC'de göreceğimizi söylüyor.
 
Belgeler ayrıca Epic Games'in Microsoft ve Nintendo oyunlarıyla da ilgilendiğini gösteriyor.
 
Xbox Game Pass PC yöneticisi, Epic Games Store'un izlediği stratejileri doğru bulmadığını ifade etmiş ve Microsoft Store ile direkt rakip oldukları için iş birliği mümkün görünmüyor. Nintendo için çok zor bir iş olduğu ve başlamadan biten umutsuz bir girişim olduğu not düşülmüş.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Epic Games Platformlar: PC Geliştirici: Epic Games, Inc. Dağıtıcısı: Epic Games Tür: Platform Çıkış Tarihi: 6 Aralık 2018
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 22 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Salt and Sacrifice için 10 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı 19 Haziran Castlevania Advance Collection Detayları Açığa Çıktı 19 Haziran Phasmophobia için Yeni Güncelleme Yayınlandı 19 Haziran Oyuncular Battlefield 2042'den Dolayı BF 4'e Akın Etti 19 Haziran FIFA 21 Oyuncuları Artık Paketlerin içinde Ne Olduğunu Görebilecek 19 Haziran