Eski PlayStation Studios Çalışanları Liithos Adlı Yeni Bir Stüdyo Kurdu

24.06.2022 12:33 Mehmet Tandoğan

 
 
VentureBeat'in belirttiğine göre eski PlayStation Studios çalışanları Michael Mumbauer ve Days Gone yaratıcı yönetmeni John Garvin, Liithos adında yeni bir AAA (büyük çaplı) video oyun stüdyosu kurdu.
 
Yeni kurulan stüdyo şu anda Ashfall adlı NFT odaklı açık dünya oyunu geliştiriyor. Oyunun konsollar ve PC için geliştirildiği belirtiliyor. Oyunun gerçek bir Web3 deneyimi sunması planlanıyor. Web3, Web 3.0 olarak da biliniyor ve internetin merkezi olmayan ve genel blok zincirlerine dayalı sürümünü temel alıyor.  Garvin ise Ashfall'ın senaristi ve yönetmeni konumunda yer alıyor.
 
John Garvin daha önce Days Gone ve Siphon Filter'da Sony'nin Bend Studio'sunda çalıştı. Michael Mumbauer ise yeni kurulan Liithos ekibinin CEO'su konumunda olup daha önce That's No Moon stüdyosunda CEO görevini üstleniyordu.
 
Mumbauer, VentureBeat'e verdiği bir demeçte şunları söyledi: "Geçmiş deneyimlerden ve That's No Moon'daki zamanımdan çok şey öğrendim. Bu yaratıcılığımı genişletmek için yeni bir girişime yelken açmak istedim. Oyunculara yeni bir AAA deneyimi sunmak için John Garvin, Hedera ve Liithos ekibiyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum." 

İlgili İçerik Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
League of Legends 2022 Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Karşılaşmaları Tamamlandı! 2 Saat önce League of Legends 2022 Türkiye Büyük Finali İzmir'de Gerçekleşecek! 2 Saat önce The Room Two Bu Ay Switch Konsollarına Geliyor 5 Saat önce Drecom Stüdyosu Tokyo Stories'i PC Platformu için Duyuruldu 6 Saat önce Monster Hunter Rise: Sunbreak Canlı Yayın Etkinliği 9 Ağustos'ta Yapılacak 06 Ağustos