F-Zero ve Star Fox Tasarımcısı Nintendo'dan Ayrıldı

20.01.2021 16:38 Gazali Çetinkaya

 
Takaya Imamura 32 yıl çalıştığı Nintendo'dan ayrıldığı duyurdu.

Facebook üzerinden açıklama yapan tecrübeli oyun tasarımcısı "Bugün işe gelişimin son günü. Boş ofis binasının önünde bir selfie çektim. Bir daha buraya gelmeyecek olmak hüzünlü hissettiriyor. 32 yıllık sıkı çalışma için kendime şapka çıkarıyorum." diye belirtti.
 
Takaya Imamura, Nintendo'da orijinal F-Zero ve Star Fox oyunlarında grafik tasarımcısı olarak çalıştı. Kendisi Captain Falcon ve Fox McCloud karakterlerinin tasarımcısı, Star Fox 64 sanat yönetmeni, F-Zero X baş tasarımcısı, The Legend of Zelda: Majora's Mask sanat yönetmeni, Tingle karakterinin yaratıcısı, Star Fox Assault ve Star Fox Command yapımcısı Steel Diver ve Tank Troopers yönetmeni ve diğer birkaç F-Zero ve Star Fox oyununda süpervizör rolünü üstlendi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Nintendo Switch Platformlar: Geliştirici: Nintendo Dağıtıcısı: Nintendo Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 3 Mart 2017
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bleach: Brave Souls PS4'e Geliyor 16 Nisan Genshin Impact PS5 Versiyonu ve 1.5 Güncellemesi 28 Nisan'da Geliyor 16 Nisan Netflix Castlevania Animasyon Dizisinin Final Sezonu 13 Mayıs'ta Geliyor 16 Nisan Marvel's Spider-Man: Miles Morales ABD'de The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'dan Daha Fazla Sattı 16 Nisan King's Bounty II için Yeni Bir Fragman Yayınlandı 16 Nisan