Farkında Olmadan Mikro Ödemelere 8.000$ Kaptırdı!

Mikro ödemeler hem mobil hem oynaması ücretsiz hem de ödemeli oyunlarda baş belası olabiliyor.
12.01.2016 13:13 Talha Aynacı

 
      Kanada'da gerçekleşen bir olay konsollara kredi kartı bağlayarak alışveriş yapma ve mikro ödeme sisteminin ne gibi maddi felaketlere yol açabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.
 
 23 Aralık 2015 tarihinde aile reisi Lance Perkins, oğlunun kendisine ait kredi kartını kullanarak FIFA 16'da yaptığı oyun içi alışverişlerin sonucu 7.625.88 $'lık bir faturayla karşılaştı. O anda şoka uğradığını dile getiren baba, oğluna kredi kartını acil durumlar ve aile için ihtiyaç duyulan ihtiyaçların kolay alınabinmesi için teslim ettiğini dile getiriyor.
 
Oğlunun bir kereliğe mahsus kaçak olarak kredi kartını oyun içinde kullanması ise aslında sonun başlangıcı olmuş:
 
"Oğlum oyun içi ürünü alırken bunu tek seferlik bir ödeme sanmış. Benim kadar saf bir çocuk ve daha sonra yaptığı işlemlerin hiç birinden para alınmayacağını düşünümüş."
 
     Yaşanan olay sonrası hemen bankasıyla görüşen baba Perkins, bankadan, dolandırıcılık olmadığı müddetçe yapılabilecek hiç bir şeyin olmadığı cevabını aldı. Haberi gerçekleştiren CBC ajansının, satın alımın gerçekleştiği Xbox'ın yetkilileriyle röportaj yapma isteği yanıtsız kalırken bir sözcü konsolda reşit olmayanların ailelerinden izinsiz satın alımlarına engel olan bir güvenlik seçeneğinin yer aldığının altını çizdi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
FIFA 16 Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: EA Sports Dağıtıcısı: EA Sports Tür: Spor Çıkış Tarihi: 22 Eylül 2015
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 9 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
LCS 2020 Yaz Mevsimi'nin 5. Haftası Tamamlandı 6 Saat önce Civilization VI: Ethiopia İndirilebilir İçeriği 23 Temmuz'da Çıkacak 13 Temmuz LEGO NES Seti Geliyor 13 Temmuz Çizgi Roman Önerisi: Silver Surfer - Ağıt 13 Temmuz Zula Rekabet Turnuvası’nın 6. Sezonu Başlıyor! 13 Temmuz