Final Fantasy XVI Amerikan Yerine İngiliz İngilizcesine Sahip Olacak

27.06.2022 14:22 Mehmet Tandoğan

 
 
Square Enix'in rol yapma aksiyon macera oyun serisi Final Fantasy'nin yeni oyunu XVI hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda yapımcı Naoki Yoshida oyunun Orta Çağ Avrupası dönemine sadık kalacağını ve Amerikan yerine İngiliz İngilizcesinin kullanılacağını belirtti.
 
Yoshida, Orta Çağ Avrupa'sına en uygun dilin İngiliz İngilizcesinin olacağını söyledi. Ek olarak şunları belirtti: "Final Fantasy XVI'da hareket yakalama ve seslendirme Avrupalı oyuncular tarafından yapılıyor. Ancak oyunu biz Japonlar tasarladığımız için önce senaryoyu Japonca yazdık. Daha sonra İngilizce'ye çevirdik.
 
Oyunun seslendirmesi Avrupalı oyuncular tarafından yapıldığı için Amerikan aksanı eklememeye özen gösterdik. Dil konusunda tutarsızlığın yaşanmaması ve Ortaçağ Avrupası'nı daha iyi yansıtmak için İngiliz İngilizcesi'ni kullanmaya karar verdik."
 
Final Fantasy XVI, şu anda Square Enix'in tek Final Fantasy projesi değil. Şirket kısa süre önce Final Fantasy VII Remake'in bir parçası olarak hem Final Fantasy VII Rebirth üzerinde hem de Zack Fair'in yer aldığı sevilen PSP oyununun yeniden yapımı olan Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion üzerinde çalışıyor.
 
Final Fantasy XVI, PlayStation 5 için 2023 yazında çıkış yapacak. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Final Fantasy XVI Platformlar: PC Geliştirici: Square Enix Dağıtıcısı: Square Enix Tür: Action RPG Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
League of Legends 2022 Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Karşılaşmaları Tamamlandı! 2 Saat önce League of Legends 2022 Türkiye Büyük Finali İzmir'de Gerçekleşecek! 2 Saat önce The Room Two Bu Ay Switch Konsollarına Geliyor 5 Saat önce Drecom Stüdyosu Tokyo Stories'i PC Platformu için Duyuruldu 6 Saat önce Monster Hunter Rise: Sunbreak Canlı Yayın Etkinliği 9 Ağustos'ta Yapılacak 06 Ağustos