Google Stadia, Oyun Geliştirme Stüdyolarını Kapatıyor

01.02.2021 23:29 Gazali Çetinkaya

 
Google, video oyun streaming servisi Stadia'ya birinci parti oyunlar geliştirmek için kurduğu Stadia Games & Entertainment stüdyolarını kapatacağını duyurdu.

Google bundan sonra Stadia'ya kendi bünyeleri içinde özel içerikler üretmeye yatırım yapmayacak. Onun yerine üçüncü parti firmalarla ortaklıklara daha fazla odaklanılacak.
 
Bu değişimin sonucu olarak Jade Raymond, Google'dan tamamen ayrıldı ve diğer fırsatların peşinde koşacak. Google, kapatılan stüdyolardaki çalışanların yeni roller bulmasına yardım edecek ve destekte bulunacak.
 
Stadia başkan yardımcısı ve genel müdürü Phil Harrison "Bulut oyunculuğunun geleceğine kendimizi adadık ve bu endüstriyi ileriye taşımak adına üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Oyuncular için mümkün olan en iyi platformu ve ortaklarımız için en iyi teknolojiyi yaratma ve bu deneyimleri her yerdeki insanlar için hayata geçirme hedefimiz değişmedi." diye belirtti.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Stadia Platformlar: PC Geliştirici: Google Dağıtıcısı: Google Tür: Platform Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2019
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 20 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Steam Yaz indirimleri Başladı: 8 Temmuz'a Kadar Devam Edecek 7 Saat önce Kerbal Space Program Enhanced Edition PS5 ve Xbox Series'e Geliyor 24 Haziran Human: Fall Flat Artık PS5 için Mevcut 24 Haziran Crash Drive 3 Tüm Platformlar için Duyuruldu 24 Haziran Batora: Lost Haven 2022 Yılında Çıkış Yapacak 24 Haziran