Hajime Tabata Square Enix'ten Ayrıldı

08.11.2018 11:38 Gazali Çetinkaya

 
Crisis Core: Final Fantasy VII, Final Fantasy Type-0, The 3rd Birthday ve Final Fantasy XV oyunlarının yönetmeni ve Luminous Productions stüdyo patronu Hajime Tabata, 31 Ekim tarihinde Square Enix ve Luminous Productions'tan ayrıldığını duyurdu.

Hajime Tabata tarafından yapılan açıklama:
 
"Final Fantasy XV'in çıkış yapmasından bu yana neredeyse iki yıl geçti. Bu kadar mesafe katedebilmemizin tüm sadık hayranların sayesinde olduğuna inanıyorum. Size tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Bugün, hepiniz için kişisel bir duyurum var. Ben, Hajime Tabata, 31 Ekim 2018'de Luminous Productions ve Square Enix Group'tan istifa etmiş bulunuyorum. 
 
Square Enix'te çalıştığım süre boyunca çok fazla deneyim kazanabildim. Bir parçası olabildiğim her oyun benim için çok şey ifade ediyor. Ancak Final Fantasy XV grubun dışında kalıyor. Final Fantasy XV her şeyimi ortaya koyduğum çok özel bir proje.
 
Bu sebeple, dünya çapındaki Final Fantasy XV hayranlarına, Final Fantasy XV'ten ayrılışımı bizzat duyurmak istedim.
 
Bir sonraki çalışmam ve yakın geleceğimle ilgili olarak, Final Fantasy XV'ten sonra kendim için yeni bir meydan okuma olmasını istediğim bir projem var. Bu sebepten dolayı, hedefime ulaşmak için mevcut pozisyonumu bırakmaya ve kendi işimi kurmaya karar verdim.
 
Episode Ardyn'in yapıma devam edilirken ve Luminous Productions yeni projeler üzerinde çalışırken, meşaleyi yeni nesil yetenekli ve güvenilir meslektaşlarıma teslim etme zamanının geldiğini hissediyorum ve onların inanılmaz şeyler yaratacaklarına inanıyorum.
   
Bugünden itibaren, tüm hayranlar ile birlikte Square Enix ve Luminous Productions'ı destekleyeceğim.

Final Fantasy XV'i desteklemeye devam edenlere ve beni şahsen destekleyenlere teşekkür ediyorum."

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Final Fantasy XV Platformlar: PS4 XBOX ONE Geliştirici: Square Enix Dağıtıcısı: Square Enix Tür: JRPG Çıkış Tarihi: 29 Kasım 2016
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Yedi Oyun Daha Xbox Game Pass'ten Ayrılıyor 2 Saat önce Fighting EX Layer PC için 30 Kasım'da Çıkacak 6 Saat önce THQ Nordic Bugbear Entertainment ve Coffee Stain Studios'u Satın Aldı 6 Saat önce Xbox Game Pass Artık Ön Yüklemeyi Destekliyor 6 Saat önce Achtung! Cthulhu Tactics PS4 için 20 Kasım'da, Xbox One için 23 Kasım'da Çıkacak 13 Kasım