Infinity Ward ve Respawn Eş Kurucusu Jason West Epic Games'e Katıldı

13.04.2019 13:44 Gazali Çetinkaya

 
Unreal Tournament, Gears of War ve Fortnite geliştiricisi Epic Games kadrosuna önemli bir ismi daha kattı. Tecrübeli video oyun tasarımcısı Jason West artık Epic Games için çalışıyor.

The Game Awards'un kurucusu Geoff Keighley tarafından belirtilene göre, Epic Games Jason West'i işe aldı ve şirketin oyun geliştirme tarafında çalışacak ve yaklaşık bir aydır da şirketin genel merkezi olan Cary, Kuzey Carolina'da ofisinde çalışıyor.

Epic Games temsilcisi, West'in işe alındığını doğruladı fakat şirketteki rolünü belirtmedi sadece "Epic'in geliştirme çabalarına" katkıda bulunacağını söyledi.
 
Jason West 2002'de Vince Zampella ve Grant Collier ile birlikte Call of Duty geliştiricisi Infinity Ward'u kurmuştu. Ardından 2010'da Activision ile yollarını ayırarak yine Vince Zampella ile birlikte Titanfall ve Apex Legends geliştiricisi Respawn Entertainment'ı kurdu ve 2013'te oradan da ayrıldı. Bir süredir oyun geliştirme işinin dışında kaldı ve yönetici kademelerinde görev aldı.

İlgili İçerik Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Rebel Galaxy Epic Games Store'da Ücretsiz 1 Saat önce Phoenix Point 19 Dakikalık Oynanış Videosu 1 Saat önce The Witcher 3'ün Switch Versiyonundan Ekran Görüntüleri 5 Saat önce NHL 20 Duyuruldu; 13 Eylül'de PS4 ve Xbox One için Çıkacak 5 Saat önce Devil May Cry 1 Switch için 25 Haziran'da Çıkacak 10 Saat önce