Jim Ryan, PlayStation 2 Konsolunun 160 Milyon Sattığını Bildirdi

01.04.2024 16:13 Mehmet Tandoğan

 
 
Görevden ayrılan Sony'nin eski patronu Jim Ryan dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda yaptığı açıklamayla beraber Sony tarafından üretilen PlayStation 2'nin 160 milyon adet sattığını iddia etti.
 
Jim Ryan, PlayStation podcasti'nde çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Emekliliğinin ardından gerçekleştirdiği resmi PlayStation podcasti ile beraber Ryan yeni bir röportajda birtakım söylemlerde bulundu. 2000'li yılların popüler konsolu PlayStation 2 hakkında çeşitli sorular soruldu ve Ryan bu konsolun şu anda 160 milyon sattığını belirtti. Hali hazırda tüm zamanların en çok satan konsolu olmasına rağmen daha önce PlayStation 2'nin 155 milyon sattığı bildirilmişti.
 
Sony ikinci nesil konsolun satışları ile ilgili raporları artık resmi olarak yayınlamadığından dolayı bu tarz satış sayıları elbette bir iddiadan ibaret olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan bu yılın başlarında Nintendo, el konsolu Switch’in 139,36 milyon adet sattığını bildirdi. Bu da Switch'in PlayStation 2’nin önüne geçmesi için 20 milyondan fazla satması gerektiği anlamına geliyor.
 
Son olarak Jim Ryan resmi olarak bugün itibarıyla Sony şirketinden ayrılmış durumda ve yerine geçici olarak Hiroki Totoki (CEO) geldi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sektörel Haberler Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 31 Dk önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 1 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 4 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 6 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 8 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler