Klasik Oyun The Thing: Remastered Resmi Olarak Duyuruldu

09.06.2024 14:37 Mehmet Tandoğan

 
Nightdive Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan The Thing: Remastered resmi olarak duyuruldu. Duyurulan sürüm, 2002 yılında piyasaya sürülen korku türündeki üçüncü şahıs nişancı oyununun yeniden düzenlenmiş paketi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
 
The Thing, 82 yapımı korku filmden esinleniyor
 
 
Açıklanan detaylara göre The Thing: Remastered, 2024 yılı içerisinde PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve Steam üzerinden PC için piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Nightdive Studios'un iş geliştirme uzmanı Larry Kuperman bir basın açıklamasında oyun hakkında şunları söylüyor:
 
"Nightdive Studios'taki birçoğumuz korku türünün ateşli taraftarlarıyız. Bu nedenle ikonik The Thing dünyasında çalışmak inanılmaz heyecanlı. 1982 yapımı film adeta bir başyapıt niteliğinde ve gerçekten de korku türünün en etkili sanatsal çalışmaları arasında yer alıyor. The Thing: Remastered ile bu mirası sürdürmek istiyor ve sizlere geniş bir oyun deneyimi sunma hedefindeyiz."
 
The Thing: Remastered, Universal Pictures ve film yapımcısı John Carpenter'ın türü tanımlayan 1982 yapımı filmi The Thing'den esinleniyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi yeni paket, 2002 yapımı oyunun yeniden yapım sürümü olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Geliştirici ekip, bu efsanevi klasiği KEX adlı oyun motoruyla beraber geliştiriyor. Açıklanan bilgilere göre oyun, 120 FPS ve 4K çözünürlüğe kadar destek sunuyor.
 
 
Oyun bizlere neler sunacak?
 
Tek oyunculu hayatta kalma mekanikleri ile bezeli ve 1982 yapımı filmden ilham alan bu oyun, yeniden düzenlenmiş sahneler, animasyonlar, karakterler ve çok daha fazlasını içeriyor. Hayranların beklediği bu yapım, birçok ilgi çekici sistem sunuyor.

Ancak oyun oldukça eski olduğundan ve yeniden düzenlenmiş sürümü bile günümüz standartlarını karşılayamayacağından dolayı, günümüzde oynanması pek olası görünmüyor. Fakat hayranlar için ilgi çekici bir yapım olabileceğini söyleyebiliriz.

Diğer taraftan, remake yani yeniden yapım sürümünün gelmesi çok daha mantıklı görünüyordu. Çünkü günümüzde bildiğiniz üzere oyunlar konusunda hem grafiklerin hem de teknolojilerin bir hayli geliştiğini biliyoruz. Dolayısıyla bu tarz eski görünen ve oldukça eski kalan bir yapının günümüzde ne kadar oynanabileceği oldukça tartışılır.

Nihayetinde hayranların veya sıkı takipçilerin bu yapıma bir göz atabileceği ancak çok daha fazla ileri gitmeyeceğini şu andan itibaren söyleyebiliyoruz.

John Carpenter'ın 1982 yapımı The Thing adlı filminden ilham alan ve hatta bu filmin sonrasındaki konuları temel alan oyun, takım tabanlı üçüncü şahıs bir nişancı deneyimi sunuyor. Oyunda tuhaf olaylar dönüyor, insanlar parçalanıyor ve şiddet dolu unsurlar ön planda yer alıyor.
 
 

Geldiğimiz noktada yeniden düzenleme sürümü içerisinde 4K çözünürlük desteği, 144 FPS desteği ve çok daha fazlası bizleri bekliyor. Bunun dışında mekanikler ve animasyonlarda da iyileştirmeler söz konusu. Bu sayede elimize çeşitli silahlar alabiliyor, düşmanlara karşı gelebiliyor ve ekipmanlarla beraber kendi karakterimizi hem geliştirebiliyor hem de daha güçlü bir konuma gelebiliyoruz. 
 
John Carpenter'ın klasik korku filmi "The Thing"in hayranları, sevinin! 1982 filmindeki olaylardan sonra geçen bir prequel olarak 2002 yılında çıkan ve hayatta kalma-korku türünde üçüncü şahıs nişancı oyunu olarak oyunculara sunulan The Thing, "The Thing: Remastered" adıyla geri dönüyor! Nightdive Studios tarafından geliştirilen bu remaster, modern grafikler ve oynanış ile klasik korkuyu yeniden Yaşatmaya hazırlanıyor.

The Thing: Remastered'da neler var?

Orijinal hikayenin devamı: 2002 oyununda geçen olayların ardından The Thing: Remastered, hikayeyi daha da ileriye taşıyor.Takım tabanlı aksiyon: Diğer oyuncularla birlikte "The Thing"e karşı işbirliği yapın ve hayatta kalmak için birlikte çalışın.Gerilim ve Korku: Her köşede gizlenen tehlikelerle dolu atmosferi hissedin ve kimin insan, kimin The Thing olduğunu asla bilemeyerek gerilimi doruğa çıkarın.Geliştirilmiş grafikler: Kenar yumuşatma, piksel başına aydınlatma ve 4K çözünürlük gibi modern grafiklerle The Thing'i daha önce hiç görmediğiniz kadar net bir şekilde deneyimleyin.Yüksek kare hızı: 144 FPS'ye kadar kare hızı desteği ile akıcı ve hızlı bir oyun deneyimi  yaşayabiliyorsunuz.

The Thing: Remastered, 2002 klasiğini modern bir dokunuşla yeniden sunarak hayatta kalma-korku türü hayranlarına unutulmaz bir deneyim vadediyor.
 
Dikkat çekici ortamlara geçiş yapabileceğimiz ve bu ortamlarda kendimizi hayatta tutmaya çalışabileceğimiz bu yapımda, elbette kullanabileceğiniz oldukça farklı silahların olduğunu söyleyebiliriz. Menzilli silahlardan yakın dövüş silahlarına kadar oldukça geniş bir kütüphane ile karşılaşacağız. Bu yapımda çok çeşitli ekipmanları elinize alabiliyor, karakterinizi geliştirebiliyor ve ekipmanlara da ona atabiliyor, çok daha yenilikçi sistemlerle karşı karşıya gelebiliyorsunuz.
 
 

PC Platformu tarafında kenar yumuşatma sisteminin, piksel başına aydınlatma mekaniğinin, 4K çözünürlük desteğinin ve 144 FPS'e kadar sunulan akıcı deneyimin bizlere sunulacağını aktarabiliyoruz. Bunun dışında elbette hızlı tempolu bir ekip aksiyonunun burada olduğundan bahsedebiliyor ve hayatta kalma unsurlarının yanı sıra aynı zamanda korku ve gerilimi de burada hissedebiliyorsunuz.

Dolayısıyla en iyi şekilde oyunda yer alabileceğiniz bu yapımda tam bir yeniden yapım sürümü ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Asıl dehşetin film bittiğinden sonraki süreçte ortaya çıktığı bu yapımda elbette yapabilecekleriniz gidişata yön verebiliyor ve oyunun şu anda sadece Alfa öncesi sürüm görüntülerinin bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz.

Final görüntülerinin bizlere sunulmadığı ve şu anda sadece Alfa öncesi görüntülerin bizlere aktarıldığı bu yapımın elbette final sürümü ile beraber daha iyi bir şekilde bizlere sunulmasını bekliyoruz. Çünkü oyuncular genel olarak artık hem animasyonlara hem de grafiklere ve mekaniklere doğrudan bakış atıyor ve üst düzey bir yapı ile beraber oyunları denediğinden dolayı bu tarz oyunlar oldukça eski gelebiliyor ve bu durumdan dolayı da bu tarz oyunlar eleştirilerin odağında kalabiliyor.

Özellikle yeniden yapım veya yeniden düzenlenmiş sürümlerde bu durumun oldukça geçerli olduğunu söyleyebiliyor ve yenilikçi sistemlerin burada olmazsa olmazı olduğunu da vurgulamak gerekiyor. Umarız ki oyun güzel bir şekilde bizlere sunulur ve yenilikçi mekanikleri ve hatta grafiklerin de bizlere aktarılacağını görebiliriz.

Ancak ne yazık ki Steam sayfası üzerinde gördüğümüz görüntüler ve fragmanlarla beraber oyunun nasıl bir yapıya sahip olacağını az çok kestirebiliyoruz. Dolayısıyla beklentinizi dengede tutmak ve hatta düşük tutmanızda fayda var diyebiliriz. Bu tarz oyunlarda düşük tuttuğunuz beklentilerle beraber Oyuna daha fazla kendinizi kaptırabiliyor ve böylece oyunu içerisine hızlı bir şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Burada her oyun için geçerli bir bakış açınız olsun.
 
 
 
Soğuk Savaş'ın gölgesinde Antarktika'nın ıssızlığında geçen korku klasiği The Thing, Nightdive Studios tarafından geliştirilen The Thing: Remastered ile yepyeni bir solukla oyunculara sunuluyor. 2002 yılında çıkan ve büyük beğeni toplayan The Thing oyununun bu modern versiyonu, 20 bölümlük sürükleyici bir hikayeyle, gelişmiş grafikler ve oyun mekanikleriyle korku severleri bekliyor. Oyunun ana karakteri olan Yüzbaşı J.F. Blake, Outpost 31 araştırma tesisinde meydana gelen gizemli olayları ve Amerikalı bilim ekibinin esrarengiz ölümlerini araştırmak için gönderilen bir ABD Özel Kuvvetleri kurtarma ekibinin lideri bu zorlu görevde Blake ve ekibi, insan taklidi yapabilen ve şekil değiştirebilen uzaylı bir yaşam formu ile karşı karşıya kalıyor. Antarktika'nın çetin koşulları ve bu ölümcül varlığın tehdidi altında hayatta kalmak için tüm ekip arkadaşlarının iş birliği yapması gerekiyor.
 
Fakat kimin insan, kimin uzaylı olduğu bilinmediği için her adım ölümcül bir risk taşıyor. The Thing: Remastered, modern grafikler ve geliştirilmiş oyun mekanikleriyle 2002 yılında çıkan oyuna yeni bir soluk getiriyor. Gelişmiş aydınlatma, yansımalı haritalama, gölgeler ve alan derinliği sayesinde oyuncular kendilerini Antarktika'nın buzlu arazilerinde hissedecek. Oyunda ayrıca sürüngen kelleörümceklere, insanvari gezginlere ve çok kollu devasa yaratıklara karşı kullanılabilecek makineli tüfekler, patlayıcılar ve alev makineleri gibi yeni silahlar da yer alıyor.
 
Yapabileceklerimizle beraber ilerleyebileceğimiz ve dondurulmuş ortamlarda kendimizi sağ salim bulabileceğimiz bu yapımda, elbette ekibimizle beraber hızlı bir şekilde ilerlemek durumunda kalıyor ve burada hayatta kalmanın temellerini atmak durumundayız. Dolayısıyla hayatta kalmak bir yana dursun, görevlerimizi yerine getirmek gerçekten de zorlu bir yapı barındırıyor ve burada tüm takım arkadaşlarımıza katkıda bulunmak durumunda kalıyor ve aynı zamanda onların katkılarını da biz kendimiz almak durumundayız.
 
 

Esrarengiz ölümleri araştırmaya çalıştığımız ve ilgi çekici bilim ekibiyle beraber ilerlemeye başladığımız bu yapımda, elbette kendimizi farklı bölgelerde bulabiliyor ve hızlı bir şekilde ilerlerken oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü ilerlediğimiz esnada sağda solda dikkat çekici zorlu unsurlar ve tehlikeler bizlere sunuluyor.

Yapım içerisinde yer aldığımız süre boyunca farklı odalara geçiş yapabiliyor, tesisin farklı noktalarına doğru ilerleyebiliyor ve daha farklı ortamlarda kendimizi bulabiliyoruz. Dondurucu soğukların yer aldığı bu yapım içerisinde elbette sıkı bir şekilde giyinmek ve aynı zamanda ateşlerin yanında durmak oldukça önem arz ediyor.

Bunun dışında elinize farklı silahlar alabiliyor ve bu silahlarla beraber düşmanlara karşı gelebiliyorsunuz. Bu silahlar arasında yukarıda bahsettiğimiz gibi tabancalar, makineli tüfekler, alev makineleri ve çok daha fazlası bizlere sunuluyor.

En iyi şekilde oyunda yer aldığımız süre boyunca oyunda hızlı bir şekilde ilerleyebiliyor ve daha fazla detay ile beraber karşılaşmak için elbette bölümleri tek tek geçmek durumundayız. Farklı hikaye akışıyla beraber karşılaşabileceğimiz çeşitli unsurlar tarafından kafana kısılmış korkunç varlıkları ortaya çıkarabileceğimiz ve hatta onları yok edebileceğimiz bu yapımda şekil değiştiren tuhaf olayların ve varlıkların bizlere sunulduğunu ve uzayın hakimiyet kurduğunu aktarabiliyoruz.
 
 

Bilim insanları ile beraber ilerleme çalıştığımız ve bu olaylara bir mantık getirmeye başladığımız bu yapımda yapabileceklerimize beraber gidişata yön verirken aynı zamanda hem kendimizi hem de ekibimizi hayatta tutmak için elimizden geleni yapmak durumunda kalıyor ve çeşitli unsurlar tarafından kapana kısılmış arkadaşlarımıza da burada kurtarmak için elimizden geleni fazlasını yapmak istiyoruz.

Arka planda yukarıda bahsettiğimiz gibi temel bir hikaye içeriği bizlere aktarılıyor ve bu hikaye içeriğinin hem ara sahnelerle hem de karakterler arası diyaloglarla beraber bizlere sunulduğunu söyleyebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda klasik bir hikaye anlatımının olduğundan bahsedebiliyoruz.

Açıklanan detaylara göre oyun içerisinde 20 farklı bölüm bulunuyor ve bu 20 farklı bölüm içerisinde tuhaf düşmanların bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Aynı zamanda Steam Platformu üzerinde başarım sisteminin de bizlere sunulduğuna aktarabiliyoruz.
Önümüzdeki zorlukları aşmak için görevlerimizi yerine getirmeye başladığımız bu yapımda dikkat çekici yolları izleyebiliyor ve görevlerimizi yerine getirmek için de farklı yollar izlerken aynı zamanda kendi taktiklerimizi ve planlarımızı ortaya çıkarmaya başlıyoruz.
 
Kısaca toparlayacak olursak John Carpenter'ın 1982 yapımı efsanevi filmi "The Thing"den ilham alan ve hayatta kalma mekanikleriyle bezeli yeni bir oyun, hayranların merakla beklediği bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda, yeniden düzenlenmiş sahneler, gelişmiş animasyonlar, karakterler ve daha pek çok yenilik bulunuyor. 1982 yapımı filmden esinlenen bu oyun, tek oyunculu hayatta kalma unsurlarıyla donatılmış. Filmdeki atmosferi ve korku unsurlarını başarıyla yansıtan oyunda, oyuncular tehlikeli mutantlarla, radyasyonla ve hain insan gruplarıyla dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalışacaklar. Yeniden düzenlenmiş sürüm, 4K çözünürlük desteği ve 144 FPS desteği gibi güncel teknolojik iyileştirmelerle geliyor. Grafikler ve animasyonlar, modern oyun standartlarına uygun şekilde iyileştirilmiş. Bu sayede, oyuncular daha gerçekçi ve akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilecek.
 
 

Oyun, takım tabanlı üçüncü şahıs nişancı deneyimi sunuyor. Oyuncular, çeşitli silahlarla donanmış olarak düşmanlara karşı mücadele edecek ve ekipmanlarını geliştirerek karakterlerini daha güçlü hale getirecekler. Oyunda, tuhaf olayların yaşandığı, insanların parçalandığı ve şiddet dolu unsurların ön planda olduğu bir atmosfer hakim.
 
Eleştiriler ve Beklentiler

Her ne kadar oyun, yeniden düzenlenmiş sürümüyle pek çok yenilik ve iyileştirme sunsa da, orijinalinin oldukça eski olması nedeniyle günümüzde ne kadar ilgi çekeceği tartışmalı bir konu. Yine de, hayranlar ve nostalji tutkunları için bu yapım, mutlaka göz atılması gereken bir oyun olarak öne çıkıyor.Sonuç olarak, "The Thing" oyununu modern teknolojiyle yeniden hayata geçirmek, hem eski hayranlar hem de yeni oyuncular için heyecan verici bir deneyim sunacak. Bu yeni sürüm, klasik hikayeyi ve korku dolu atmosferi günümüz grafik ve oyun teknolojisiyle buluşturuyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Yeni Oyun Duyuruları Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: Oyun Sektörü Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 7 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Dikkat Çekici Aksiyonuyla SPINE'dan Yeni Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı 20 Haziran Bilim Kurgu Temalı Boundary İptal Edildi! Erken Erişim Olarak Kaldı 20 Haziran Kediyi Kontrol Ettiğimiz Stray, Switch Konsollarına Geliyor 20 Haziran Kingdom Come: Deliverance 2 İlk Oyunun İki Katı Büyüklüğünde Olacak 20 Haziran Epic Games'te Haftanın Öne Çıkan İndirimleri 20 Haziran
Forumdan Konular
DH'den Haberler