Kotaku: Diablo IV Duyurusunun BlizzCon 2018'de Yapılması Planlanıyordu, Son Anda Vazgeçildi

06.11.2018 04:42 Gazali Çetinkaya

 
Kotaku'nun "Blizzard'ın planlarına yakın iki kişinden" öğrenmiş olduğu bilgiye göre, Blizzard Entertainment ilk başta Diablo IV duyurusunu BlizzCon 2018'de yapmayı planlıyordu ancak son dakika değişikliği ile vazgeçildi.
 
Kotaku'nun haberine göre, Diablo IV'ün kısa bir teaser video ile BlizzCon 2018 açılış seremonisinin sonunda resmi olarak duyurulması planlanıyormuş ancak göstermeye hazır bulmadıkları için Blizzard Entertainment planlarını son birkaç haftada değiştirmiş. Ayrıca Blizzard Entertainment kurucularından Allen Adham da Diablo IV'ün geliştirildiğini ancak göstermeye hazır olmadıklarını etkinlik alanında kalabalığa söylemiş.

Bir kişi, Diablo IV'ün son birkaç yılda büyük ölçüde değiştiğini ve değişmeye de devam edebileceği için geliştirici ekibinin bir duyuruyu yapmaya hazır olmadığını belirtti. Kotaku ayrıca Diablo IV'ün farklı yönetmenler altında en az iki farklı yenileme sürecinden geçtiğini de duymuş.
 
Ekim 17'de Blizzard Entertainment yayınladığı blogda Diablo IV'ü bir nevi doğrulamış ancak duyurunun BlizzCon 2018'de olmayacağını işaret etmişti. "BlizzCon 2018 neredeyse geldi ve Diablo'ya yönelik planlarımız hakkında etrafta dolaşan pek çok söylenti görüyoruz. Şu anda farklı Diablo projelerinde çalışan birden fazla ekibimiz var ve size bunların hepsini anlatmak için sabırsızlanıyoruz... doğru zaman geldiğinde. Pek çoğunuzun neyi umduğunu biliyoruz ve sadece şunu söyleyebiliriz: 'iyi şeyler sabredene gelir ancak kötü şeyler genelde daha uzun sürer''. Tüm projelerimizi duyurmaya hazır olmamakla birlikte, etkinlikte Diablo ile ilgili bazı haberleri sizlerle paylaşmak istiyoruz."

Ağustos ayında ise şirket "Diablo'nun Geleceği" başlıklı kısa bir video yayınlayarak birden fazla Diablo projesi üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı.

Blizzard Entertainment konu hakkında yorumda bulunmadı.  

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Diablo 3 Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: Blizzard Entertainment Dağıtıcısı: Blizzard Entertainment Tür: Action RPG Çıkış Tarihi: 15 Mayıs 2012
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 9 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Xbox Live Gold Nisan 2019 Oyunları 4 Saat önce Metro Exodus için Büyük Bir Güncelleme Yayınlandı 6 Saat önce Ubisoft Just Dance 2019 Dünya Kupası'nın Final Detaylarını Paylaştı 7 Saat önce PlayStation VR Satışları 4.2 Milyonu Aştı, Yeni Oyun Duyuruları Yapıldı 9 Saat önce RAGE 2, Wolfenstein: Youngblood, Fallout 76 ve DOOM Eternal Steam'e Gelecek 10 Saat önce