Lost Planet 2 Capcom'un Gelir Beklentisini Düşürdü

05.10.2010 10:26 Alkan Adakaner


 
       Capcom'un Lost Planet 2'den büyük beklenti içinde olduğunu gerek yapımcıların sözlerine, gerekse de firmanın mali beklenti raporlarına bakarak anlamak mümkündü, fakat görünen o ki bu oyun Capcom'un beklentilerini karşılamıyor.
 
     Aldığı düşük inceleme notları ve yorumlarla oyuncuların beklentilerini boşa çıkaran Lost Planet 2 açıkçası vasat bir oyundu. Keiji Inafune, Lost Planet'ı her ne kadar çok önemli bir seri olarak görse de belki de bu serinin sonuna gelindi.
 
    Capcom'un duyurusuna göre firmanın 6 aylık satış beklentisi 45,300 milyon Yen'den 40,500 milyon yene düştü. Faaliyet gelirleri ise 4,800 milyon Yen'den, 3,700 milyon Yen'e düştü.

     Lost Planet 2 her ne kadar firmanın beklentilerini düşürse de Dead Rising 2'nin satış listelerinde üst sırada yer alması beklentileri karşılayacağının göstergesi olarak görülebilir. Ayrıca 3DS'e büyük bir yatırım yapan Capcom bunun karşılığını alacak gibi görünüyor.
 
kaynak 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Lost Planet 2 Platformlar: XBOX 360 PS3 PC Geliştirici: Capcom Dağıtıcısı: Capcom Tür: TPS Çıkış Tarihi: 15 Ekim 2010
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 31 Dk önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 1 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 4 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 6 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 8 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler