Microsoft Store'da PC Oyun Satışlarından Geliştiricilere Giden Gelir Oranı %88'e Çıkarılıyor

29.04.2021 16:23 Gazali Çetinkaya

 
Microsoft, PC'deki mağazasını güçlendirme girişiminde bulunuyor.
 
Microsoft Store'da satışa sunulan tüm PC oyunlarında geliştirici ve yayıncı firmaya giden net gelir oranının %70'den %88'e çıkarılacağı duyuruldu.
 
Böylelikle oyunu yapanlar oyunun satışlarından daha fazla para kazanacak. Microsoft ise her bir oyunun satışlarından elde elden gelirin %12'sini alacak. Epic Games Store ile aynı.
 
Yeni gelir dağılımı oranları 1 Ağustos 2021 itibarıyla uygulamaya konulacak.
 
Tam da bugün Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda 3000'den fazla geliştiricinin katıldığı ankette geliştiricilerin %97'si Steam gibi platformların %70'e %30 gelir dağılımının adaletli olmadığını belirtti.
 
Microsoft ayrıca önümüzdeki aylarda yeni bir Xbox Game Pass PC uygulamasının geleceğini açıkladı. Geliştirilmiş kurulum ve daha hızlı indirmeler sunacak.

İlgili İçerik Yorumlar 10 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Baldur's Gate: Dark Alliance 20 Mayıs'ta Switch'e Geliyor 2 Saat önce Divinity: Original Sin 2 iPad için Çıktı 2 Saat önce CD Projekt RED, The Witcher 2'nin 10. Yıl Dönümünü Hediyelerle Kutluyor 2 Saat önce Hollow Knight: Silksong Geliştiricisi E3 2021'de Duyuru Yapmayı Planlamıyor 3 Saat önce Ancestors: The Humankind Odyssey Bir Milyondan Fazla Sattı 3 Saat önce