Muharrem İnce'nin PS5 Türkiye Fiyatı Yorumu

17.10.2020 01:40 Gazali Çetinkaya

 
CHP eski milletvekili Muharrem İnce, PlayStation 5'in Türkiye fiyatı hakkında yorumda bulundu.
 
"Playstation 5 Türkiye fiyatı 8299 TL olarak açıklanmış. Yarısından fazlası vergi. Playstation 5 almak için 2 kişi Bulgaristan'a gidip 4 gün tatil yapıp yanına ikinci kolu ve FIFA 2021'i de alsanız yine bu fiyattan ucuza geliyor :D Nedir bu gençlerin sizden çektiği?"
 
Ülkemizde konsollarda %50 gümrük vergisi x %20 özel tüketim vergisi x %18 katma değer vergisi uygulanıyor. Bu vergilerle birlikte yeni nesil konsolların Kasım ayındaki çıkış fiyatı PlayStation tarafında 8299 TL ve Xbox tarafında 9299 TL. PlayStation Türkiye satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebileceğinin uyarısını yapıyor.

Şu anda %50 olan gümrük vergisinin 1 Ocak 2021 itibarıyla %20'ye düşmesi planlanıyor fakat buna da kesin demek zor. Normalde 1 Ekim itibarıyla düşecekti fakat süresi uzatıldı.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 36 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Tropico 6, Surviving the Aftermath ve Griftlands Switch'e Geliyor 1 Saat önce Haftalık Oyun Önerisi 30: GONNER 2 1 Saat önce Yeni PlayStation App Bugün Çıkıyor 1 Saat önce Halo: Infinite Yönetmeni Chris Lee Projeden Ayrıldı 2 Saat önce AMD, Radeon RX 6000 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu 3 Saat önce