Ninja Gaiden Master Collection PC Portu İlk Günden Eleştiri Oklarını Üzerine Topladı

10.06.2021 19:31 Yavuz Selim Alemdar

 
 The Ninja Gaiden Master Collection, bugün itibariyle çıkışını gerçekleştirdi. Ancak görünüşe göre oyunun PC sürümü epey sorunlu.
 
Oyunu PC üzerinde edinen kullanıcılar oldukça kısıtlı seçeneklerle karşılaştı. Bunların belki de en başta geleni PC için çıkan oyunun klavye ve fare desteğinin olmaması. Oyunu yalnızca PC'nize bir kontrolcü takarsanız oynayabiliyorsunuz. Bununla birlikte oyun, seçtiğiniz grafik ayarlarını her açılışta sıfırlıyor. Yani diyelim ki oyunu tam ekran moduna alıp çıkarsanız. Tekrar açtığınızda yine pencere moduyla açılıyor ve bu her seferinde tekrar ediyor.
PC portunun ilginç yanlarından biri de çözünürlük değiştirme şekli. Buna da yine müdahele edemiyorsun. Oyun, sistem özelliklerinize bakarak çalışabileceği çözünürlüğü kendisi ayarlıyor ve sadece 1920x1080 ile 3840x2160 seçenekleri mevcut. 1440p gibi ara çözünürlükler desteklenmiyor. Bunlara ek olarak oyun 60 FPS'ye kilitli şekilde geliyor.
 
Normalde pek çok oyunda çözünürlük değiştirmek, oyun içerisinde ayarlar menüsünden yapabileceğimiz bir şeyken Ninja Gaiden Master Collection'un PC sürümünde, özel bir çözünürlükte oyunu oynamak isterseniz Steam'deki başlatma seçenekleri kısmına oyunu çalıştırmak istediğiniz çözünürlükle alakalı yazı tabanlı bir kod satırı eklemeniz gerekiyor.
 
Özellikle oyunun geliştirilme aşamasında deneme şansı bulan oyuncular tarafından olumlu yorumlar aldığı yönünde haberler çıktıktan sonra böylesi sorunlu bir PC portuyla karşı karşıya kalmak görünüşe göre pek çok oyuncuyu küplere bindirmiş.
 Oyunun Steam sayfası, kullanıcılar tarafından yapılan negatif yorumlarla dolmaya başladı.
 
Geliştirici ekipten önümüzdeki günlerde bir açıklama veya bir düzeltme yaması gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Ninja Gaiden: Master Collection Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: Team Ninja Dağıtıcısı: Koei Tecmo Tür: Action Çıkış Tarihi: 10 Haziran 2021
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 24 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Salt and Sacrifice için 10 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı 19 Haziran Castlevania Advance Collection Detayları Açığa Çıktı 19 Haziran Phasmophobia için Yeni Güncelleme Yayınlandı 19 Haziran Oyuncular Battlefield 2042'den Dolayı BF 4'e Akın Etti 19 Haziran FIFA 21 Oyuncuları Artık Paketlerin içinde Ne Olduğunu Görebilecek 19 Haziran