Oyuncuları Üzecek Haber: Steam'den Türk Lirası Kaldırılıyor!

25.10.2023 10:27 Mehmet Tandoğan

 
 
PC oyuncularının uğrak noktası Steam kanadında Türk oyuncuları üzecek bir adım atılıyor. Steam sayfasında da görebileceğiniz gibi artık 20 Kasım tarihinden itibaren Türk Lirası kaldırılacak ve bunun yerine bakiyeler USD tarafına geçecek. Bundan sonraki süreçte artık oyunlar ülkemizde Dolar cinsinden satın alınacak.
 
Dolar bazında da önerilen fiyatlandırmalar olacak
 
 
 
20 Kasım tarihinden sonraki süreçte oyunları her ne kadar Dolar cinsinden satın alacak olsak da Steam kanadında önerilen fiyatlandırmalar olacak. Örneğin 70 Dolarlık bir oyun için Steam'in önereceği fiyatlandırma ülkemiz için 33 Dolar, 20 Dolarlık oyun için ise 10 Dolar şeklinde karşımıza çıkacak. Elbette bu önerilere uyup uymamak tamamen geliştiricilere ve yayıncılara kalmış durumda.
 
MENA - USD (Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi) bölgesine dahil edildiğimiz şu andaki süreçte oynayan kur sebebiyle artık oyunlar TL bazından satılmayacak. Bizimle beraber MENA bölgesinde birçok farklı ülke yer alıyor. Bu bölge içerisinde Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Umman ve Yemen gibi ülkeler bulunuyor. Bu bölge içerisine artık Türkiye ve Arjantin de dahil oluyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Steam Platformlar: PC Geliştirici: Steam Dağıtıcısı: Steam Tür: Platform Çıkış Tarihi: 12 Eylül 2003
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 27 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 55 Dk önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 1 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 4 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 6 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 8 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler