PS4 Satışları 91.6 Milyonu Aştı

08.01.2019 10:12 Gazali Çetinkaya

 
Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4'ün dünya genelindeki satışlarının 31 Aralık 2018 itibarıyla 91.6 milyon adeti geçtiğini duyurdu.

Ayrıca

- PlayStation 4 donanımı 2018 tatil sezonunda dünya genelinde 5.6 milyon adetten fazla sattı.
- PlayStation 4 oyunları 2018 tatil sezonunda dünya genelinde 50.7 milyon adetten fazla sattı. Toplam PlayStation 4 oyun satışları 31 Aralık 2018 itibarıyla 876 milyon ulaştı.
 
Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su John Kodera: "Hayranlarımızın tatil sezonunda devam eden büyük desteği sayesinde, PS4'ün dünya genelinde 91,6 milyon adede ulaştığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca PlayStation Network'ün aylık aktif kullanıcı sayısının güçlü bir büyüme göstermeye devam ettiğini ve Kasım 2018 sonu itibariyla 90 milyonu aştığını bildirmekten da mutluluk duyuyoruz."
 
"Bu başarılara ulaşmamıza yardımcı olan dünyadaki tüm tutkulu topluluğumuza ve ortaklarımıza içtenlikle teşekkür ederim. Bu yıl, PS4'te merakla beklenen oyunlar ile birlikte hayranlarımıza daha gelişmiş deneyimler sunacağız. PS4'ün bir sonraki dönüm noktasına doğru giderken SIE gelişmeye devam edecek ve dünyaya en iyi etkileşimli eğlence deneyimlerini sunmak için daha da genişleyecek." 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 4 Platformlar: PS4 Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 29 Kasım 2013
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 28 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
TOGED'in Yeni Staj Programı Başlıyor 8 Saat önce Su Aygırları, Uzaylılar, Fotoğrafçılık ve Daha Fazlasını Nintendo Labo VR Kiti ile Deneyimleyin 9 Saat önce Noob Saibot Mortal Kombat 11 için Doğrulandı, DLC Karakteri Shang Tsung Duyuruldu 10 Saat önce Bilim Kurgu Hayatta Kalma Korku Oyunu Chernobylite için Kickstarter Kampanyası Başlatılacak 22 Mart Hellboy, Nimue, Gruagach ve Ben Daimio Platform Dövüş Oyunu Brawlhalla'ya Katılıyor 22 Mart