PS5 için 25'ten Fazla Birinci Parti Oyun Geliştiriliyor, Neredeyse Yarısı Yeni IP

12.05.2021 19:51 Gazali Çetinkaya

 
Wired'a konuşan PlayStation Dünya Geneli Stüdyolarının başkanı Hermen Hulst, PlayStation 5 için bir sürü birinci parti oyunun yolda olduğunu açıkladı.
 
Hermen Hulst'ın belirttiğine göre PlayStation 5 için şu anda 25'ten fazla birinci parti oyun geliştirme aşamasında. Bu oyunlardan neredeyse yarısı tamamıyla yeni IP ve geri kalanı da mevcut serilerin devam oyunları.
 
Oyunlar küçükten büyüğe, bağımsızdan AAA'ya ve farklı türlere kadar uzanıyor. Bunlara muhtemelen Haven ve Firewalk gibi stüdyolarla yapılan ortaklıklar da dahil. Çoğunun çıkış yapmasına epey bir zaman var gibi görünüyor. 
 
Wired'ın makalesinde Horizon Forbidden West'in hâlâ bu yıl çıkış yapmasının planlandığı belirtilmiş.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 37 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Sony, Görüntüleri Otomatik Olarak Telefonunuza Yükleyen Bir PS5 Özelliğini Test Ediyor 2 Saat önce Shadow of the Tomb Raider için Yeni Güncelleme Yayınlandı 3 Saat önce Monster Hunter: World Satışları 20 Milyona Ulaştı 3 Saat önce Super Smash Bros. Ultimate için 13.0.0 Güncellemesi Yayınlandı 3 Saat önce Hot Wheels Unleashed'in Yeni Yarış Sezonu Duyuruldu 3 Saat önce