PlayStation Dünya Geneli Stüdyolarının Başına Guerrilla Games'ten Hermen Hulst Getirildi

07.11.2019 14:17 Gazali Çetinkaya

 
Sony Interactive Entertainment Dünya Geneli Stüdyolarının başkanı Shawn Layden geçtiğimiz ay şirketten ayrılmıştı ve oyunun yerine geçecek isim belli oldu.
 
Bu isim Horizon Zero Dawn ve Killzone oyunlarının geliştiricisi Guerrilla Games'in genel müdürü ve kurucu ortağı Hermen Hulst.
 
Hermen Hulst artık Naughty Dog, Santa Monica, Sucker Punch, Bend Studio, Insomniac ve Media Molecule dahil olmak üzere 15 tane Sony Interactive Entertainment stüdyosunun yönetimini üstlenecek.
 
Hermen Hulst konu ile ilgili olarak "2001 yılından bu yana PlayStation ve Dünya Geneli Stüdyoları ailesinin tamamı ile oldukça yakın bir şekilde çalıştım. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Japonya'daki stüdyolardaki yeteneklere ve yaratıcı fikirlere çok büyük saygı ve hayranlık duyuyorum." dedi.
 
"Tek görevi PlayStation hayranlarına harika oyunlar yapmak olan yaratıcı ve yetenekli bir ekibe liderlik etme fırsatını bulduğum için çok heyecanlıyım." 
 
Buna ek olarak, Shuhei Yoshida yeni bir rol üstlenerek artık dış ve küçük bağımsız stüdyolara bakacak ve onların gelişmesine öncülük edecek. Yeni ve beklenmedik deneyimler ortaya çıkarmaya çalışacaklar.
 
PlayStation CEO'su ve başkanı Jim Ryan Shuhei Yoshida'nın yeni rolü ile ilgili olarak "Herkes Shuhei Yoshida'nın bağımsız oyunlar için ne kadar tutkulu olduğunu biliyor. Bağımsız oyunlar, içerik portföyümüzü oyuncularımız çok özel kılan endüstrinin can damarı gibi. Bu yaratıcı deneyimler, üzerine odaklanılmayı ve Shuhei Yoshida gibi bir şampiyonu hak ediyor." dedi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 4 Platformlar: PS4 Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 29 Kasım 2013
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Amazon'un Açık Dünya MMORPG Oyunu New World Tekrar Ertelendi 1 Saat önce Bakugan: Champions of Vestroia Nintendo Switch için Duyuruldu 2 Saat önce Crysis Remastered Nintendo Switch Versiyonu 23 Temmuz'da Çıkacak 2 Saat önce Tencent, Leyou Technologies'i Satın Almak için Görüşüyor 3 Saat önce Haftalık Dizi ve Film Önerisi 15: Unsolved Mysteries – Cinayet Belgeselleri 4 Saat önce