Project Prelude Rune İptal Edildi, Studio Istolia Kapandı

15.05.2019 10:17 Gazali Çetinkaya

 
Square Enix, fantezi rol yapma oyunu Project Prelude Rune'ün iptal edildiğini ve oyunu geliştiren ekip Studio Istolia'nın kapandığını duyurdu.

Square Enix temsilcisi USgamer'a yaptığı açıklamada: "Project Prelude Rune'ün çeşitli yönlerinin değerlendirilmesinin ardından oyunun geliştirilmesi iptal edildi. Studio Istolia artık faaliyette değil ve stüdyo personellerini Square Enix'teki diğer projelere atamak için uygun adımları atıyoruz." dedi.

Studio Istolia'nın kuruluşu ve Project Prelude Rune'ün duyurusu Şubat 2017'de yapıldı ve stüdyonun başına Tales of serisinin yapımcısı Hideo Baba getirildi. Fantezi rol yapma oyunu ilk kez Sony Interactive Entertainment Japonya Asya'nın Tokyo Game Show 2018 basın konferansının öncesinde gösterildi ve Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen PlayStation 4 oyunu olduğu doğrulandı. Hideo Baba, Aralık 2018'de Studio Istolia'dan ve Mart 2019'da Square Enix'ten tamamen ayrıldığını açıkladı.  

İlgili İçerik Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Everreach: Project Eden Eylül'de Xbox One ve PC için, 2019'da Sonraki Bir Tarihte PS4 için Çıkacak 6 Saat önce GRID PC Sistem Gereksinimleri 7 Saat önce Kendi Dininizi Yaratabildiğiniz Oyun 'Godhood' Steam'de Erken Erişime Açıldı 11 Saat önce VF Şampiyonluk Ligi 2019 Yaz Mevsimi 6. Haftası Tamamlandı 11 Saat önce Hideo Kojima, Death Stranding'ten Bir Görsel Daha Paylaştı 13 Saat önce