Project Prelude Rune İptal Edildi, Studio Istolia Kapandı

15.05.2019 10:17 Gazali Çetinkaya

 
Square Enix, fantezi rol yapma oyunu Project Prelude Rune'ün iptal edildiğini ve oyunu geliştiren ekip Studio Istolia'nın kapandığını duyurdu.

Square Enix temsilcisi USgamer'a yaptığı açıklamada: "Project Prelude Rune'ün çeşitli yönlerinin değerlendirilmesinin ardından oyunun geliştirilmesi iptal edildi. Studio Istolia artık faaliyette değil ve stüdyo personellerini Square Enix'teki diğer projelere atamak için uygun adımları atıyoruz." dedi.

Studio Istolia'nın kuruluşu ve Project Prelude Rune'ün duyurusu Şubat 2017'de yapıldı ve stüdyonun başına Tales of serisinin yapımcısı Hideo Baba getirildi. Fantezi rol yapma oyunu ilk kez Sony Interactive Entertainment Japonya Asya'nın Tokyo Game Show 2018 basın konferansının öncesinde gösterildi ve Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen PlayStation 4 oyunu olduğu doğrulandı. Hideo Baba, Aralık 2018'de Studio Istolia'dan ve Mart 2019'da Square Enix'ten tamamen ayrıldığını açıkladı.  

İlgili İçerik Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
The Last of Us Part II Odaklı State of Play Sunumu 27 Mayıs'ta Düzenlenecek 1 Saat önce Heavy Rain ve Beyond: Two Souls Steam Sayfaları Açıldı 1 Saat önce Sherlock Holmes: Chapter One PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve PC için Duyuruldu 3 Saat önce PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunlarından Bir Tanesi Call of Duty: WWII 3 Saat önce Bugüne Kadar Toplamda 1.56 Milyardan Fazla Oyun Konsolu Satıldı 3 Saat önce