Project Prelude Rune İptal Edildi, Studio Istolia Kapandı

15.05.2019 10:17 Gazali Çetinkaya

 
Square Enix, fantezi rol yapma oyunu Project Prelude Rune'ün iptal edildiğini ve oyunu geliştiren ekip Studio Istolia'nın kapandığını duyurdu.

Square Enix temsilcisi USgamer'a yaptığı açıklamada: "Project Prelude Rune'ün çeşitli yönlerinin değerlendirilmesinin ardından oyunun geliştirilmesi iptal edildi. Studio Istolia artık faaliyette değil ve stüdyo personellerini Square Enix'teki diğer projelere atamak için uygun adımları atıyoruz." dedi.

Studio Istolia'nın kuruluşu ve Project Prelude Rune'ün duyurusu Şubat 2017'de yapıldı ve stüdyonun başına Tales of serisinin yapımcısı Hideo Baba getirildi. Fantezi rol yapma oyunu ilk kez Sony Interactive Entertainment Japonya Asya'nın Tokyo Game Show 2018 basın konferansının öncesinde gösterildi ve Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen PlayStation 4 oyunu olduğu doğrulandı. Hideo Baba, Aralık 2018'de Studio Istolia'dan ve Mart 2019'da Square Enix'ten tamamen ayrıldığını açıkladı.  

İlgili İçerik Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Overwatch Yeni Yaşını Sürprizlerle Kutlayacak 20 Mayıs Outer Wilds 30 Mayıs'ta Xbox One ve Epic Game Store için Çıkacak 20 Mayıs Aksiyon Roguelike Oyunu RAD 20 Ağustos'ta Çıkacak 20 Mayıs F1 2019 için İlk Fragman Yayınlandı 20 Mayıs Sony Interactive Entertainment, Oyunlarını Film ve Dizilere Uyarlamak için Prodüksiyon Şirketi Kurdu 20 Mayıs