Rockstar Games Yeni Bir NPC Teknolojisi için Patent Başvurusunda Bulundu

18.01.2021 19:48 Gazali Çetinkaya

 
Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive yeni bir NPC teknolojisi için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi'nde patent başvurusunda bulundu.

Rockstar Games'in baş yapay zeka programcısı Simon Parr ve teknoloji direktörü David Hynd tarafından geliştirilen sistem NPC'leri yani oyun içindeki kontrol edilemeyen yapay zeka karakterlerin davranışlarını iyileştirmeyi ve daha gerçekçi bir hale getirmeyi amaçlıyor.
 
Yeni sistemin donanım ve yazılım kısıtlamaları olmadan gerçekçi bir sanal dünya oluşturacağı belirtiliyor. NPC'lerin etrafta nasıl hareket edeceği ve çevreye nasıl tepki vereceğine odaklanıyor.
 
Sürüş kısmından özellikle bahsedilmiş. Her bir NPC sürücünün hızlanma, frenleme, önündeki araç arasında bıraktığı mesafe, çıktığı en yüksek hız ve viraja girme hızları gibi kendine özgü karakteristik özelliklere sahip olabileceği, daha yoğun bir trafik sağlanabileceği ve trafikte farklı davranışlar sergileyebilecekleri ifade edilmiş.
 
Rockstar Games'in geliştirmekte olduğunu bildiğimiz bir açık dünya oyunu var ki o da Grand Theft Auto 6. Patentteki sistemin Grand Theft Auto 6'da kullanılma ihtimali epey yüksek.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Grand Theft Auto VI Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Rockstar North Dağıtıcısı: Rockstar Games Tür: Action Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 56 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
PlayStation State of Play Sunumunda Gösterilen Tüm Oyunlar 2 Saat önce Halo Infinite Yeni Ekran Görüntüleri 3 Saat önce Square Enix İki Tane Mobil Final Fantasy VII Oyunu Duyurdu 3 Saat önce Final Fantasy VII Remake Intergrade PS5 için Duyuruldu 7 Saat önce Deathloop - Oynanış Fragmanı 3: Déjà Vu 7 Saat önce