Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Konsol Üretme Talimatı Verdi

01.04.2024 15:24 Mehmet Tandoğan

 
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hükümetine video oyun konsolları geliştirmeyi araştırma talimatı verdiği bildirildi. Haber kaynağı RT tarafından bildirilene göre Putin'in bu talimatı bu haftanın başlarında gerçekleşti.
 
Konsolun sıfırdan geliştirilmesi 10 yıl sürebilir 
 
 
 
Vladimir Putin tarafından verilen talimat içerisinde “Rusya'da hem ev hem de taşınabilir oyun konsollarının üretiminin organize edilmesi gerektiği” cümleleri yer aldı. Bu talimat yakın zamanda gerçekleşen bir toplantının ardından verildi. Talimatın uygulanması için son tarihin ise 15 Haziran 2024 olduğu bildirildi.
 
Kremlin'in internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre Başkan, talimatın bir parçası olarak Bakanlar Kurulu’na "oyunların kullanıcılara hızlı bir şekilde ulaştırılması için bir işletim sistemi ve Bulut sistemi geliştirilmesi" gerekliliğini de vurguladı. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Putin’in bir Rus konsolu oluşturma yönündeki talimatının Rusya'nın yerli oyun endüstrisini geliştirmesine yönelik olduğunu açıkladı.
 
PC Mag tarafından bildirildiği üzere Rus Kommersant gazetesi, Putin'in planı gerçekleştirmesi için Rus teknoloji şirketi VK'yi görevlendirdiğini bildirdi. Diğer taraftan böyle bir sistemi sıfırdan oluşturmanın 10 yılı bulabileceği belirtildi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sektörel Haberler Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 42 Dk önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 1 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 4 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 6 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 8 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler