Smash.gg, Microsoft Tarafından Satın Alındı!

02.12.2020 22:23 Hamit Can Sayılgan

 
     Elektronik spor platformu Smash.gg, Microsoft tarafından satın alındı. Satışın duyurusu, Smash.gg yöneticileri tarafından smash.gg resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşti.
 
     Smash.gg yöneticileri; "2015 yılından başladığımızdan bu yana hedefimiz, insanların oynamayı sevdiği oyunlar etrafında aktif elektronik spor sahneleri oluşturmaktı. Bugün, mevcut ilişkilerimizi güçlendirmeye ve yeni fırsatları keşfetmeye yardımcı olmak için Microsoft'a katılarak bu yolculukta bir sonraki adımı atmanın heyecanını yaşıyoruz. Smash.gg, tüm oyun topluluklarından turnuva organizatörlerinin kullanımına açık bir self servis elektronik spor platformu olarak devam edecek." açıklamasında bulundu. Öte yandan Microsoft, gerçekleştirdiği satın alma ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. 
 
     2015 yılında kurulan smash.gg platformu, başlangıçta Super Smash Bros. rekabetçi ortamını oluşturmak adına etkinlik organizatörleri için turnuva düzenleme araçları sağladı. Ardından yakaladığı ivme ile 6.000'den fazla elektronik spor turnuvasının düzenlenmesine ev sahipliği yaptı ve sektörde oyun kapsamını genişleterek hizmet sürdürmeye devam etti.

İlgili İçerik Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Olija Hikaye Fragmanı 12 Dk önce Auto Chess PS4 Versiyonu 27 Ocak'ta Erken Erişimden Çıkarak Oynaması Ücretsiz Oluyor 23 Dk önce Puzzle Quest 3 Duyuruldu 46 Dk önce Activision Blizzard'ın Piyasa Değeri 72 Milyar Doları Aştı 1 Saat önce SteelSeries Sponsorluğundaki VALORANT Turnuvası Kayıtları Başladı 2 Saat önce