Sonic the Hedgehog 2, 400 Milyon Dolarlık Gişe Rekoru Kırdı

24.06.2022 12:56 Mehmet Tandoğan

 
 
Sega tarafından yayınlanan aynı adlı video oyunu serisine ve karakterine dayanan Amerikan-Japon ortak yapımı Sonic The Hedgehog 2 filmi, açılış haftasında yerel gişelerde 71 milyon dolar kazandı. Bu sayı, oyun uyarlaması kategorisinde (iç pazarda) şimdiye kadarki en büyük açılışlardan birini temsil ediyor.
 
Sonic The Hedgehog 2, küresel çapta 400 milyon dolarlık bir gişe rekoruna imza attı. Böylece Hedgehog 2, tüm zamanların en yüksek beşinci video oyun filmi oldu. Ayrıca listede Sonic'in üstünde dördüncü sırada Uncharted filmi yer alıyor. Sonic'in 4. sıraya yükselmesi için de 1,6 milyon dolar daha kazanması gerekiyor.
 
Öte yandan listedeki diğer oyun uyarlamalarına bakacak olursak Warcraft, 439 milyon dolar hasılat elde ederek tüm zamanların en yüksek çıkış yapan filmi oldu. İkinci sırada bulunan Detective Pikachu 433 milyon dolar, üçüncü sırada yer alan Rampage ise 428 milyon dolar gelir elde etti.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sonic The Hedgehog 2 Classic Platformlar: Mobil Geliştirici: SEGA Dağıtıcısı: Sega Tür: Platform Çıkış Tarihi: 10 Ağustos 2020
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
League of Legends 2022 Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Karşılaşmaları Tamamlandı! 1 Saat önce League of Legends 2022 Türkiye Büyük Finali İzmir'de Gerçekleşecek! 1 Saat önce The Room Two Bu Ay Switch Konsollarına Geliyor 4 Saat önce Drecom Stüdyosu Tokyo Stories'i PC Platformu için Duyuruldu 5 Saat önce Monster Hunter Rise: Sunbreak Canlı Yayın Etkinliği 9 Ağustos'ta Yapılacak 06 Ağustos