Sony, Eski Deviation Games Geliştiricileriyle Yeni Stüdyo Kurdu

12.05.2024 13:10 Mehmet Tandoğan

 
 
Ortaya çıkan yeni haberle beraber Sony'nin PlayStation bünyesindeki eski Deviation Games çalışanlarından oluşan yeni bir stüdyo kurduğu bildiriliyor. Bu durum eski Deviation Games çalışanı Michael Anthony’nin Linkedin hesabında fark ediliyor.
 
Bu durum Linkedin platformunda fark ediliyor
 
 
 
Linkedin platformunda Michael Anthony “Yakın zamanda Deviation Games çalışanlarının yeni bir IP üzerinde çalıştığını ve Sony'nin bu çalışanlarla başka bir stüdyo kurduğunu duydum” ifadelerini kullanıyor.
 
2020 yılında iki deneyimli Call of Duty geliştiricisi tarafından kurulan Deviation Games, PlayStation platformlarına özel olacak ilk orijinal projeyi ne yazık ki yayınlama fırsatı bulamadı. Tarihler Eylül 2022'yi gösterdiğinde Deviation Games'in kurucu ortaklarından biri olan yaratıcı yönetmen Jason Blundell stüdyodan ayrıldı.
 
Ortaya çıkan detaylara göre Jason Blundell, Sony tarafından kurulmuş yeni stüdyo içerisinde yer alıyor. Anthony'nin gönderisinin ardından sosyal medyadaki kullanıcılar, eski Deviation Games çalışanı JC Farmer'ın Aralık ayındaki bir gönderisini öne çıkarıyor. Gönderide ise “Bunu bir süredir söylemek istiyordum artık söyleyebilirim. Ben PlayStation Studios'ta Oyun Tasarımcısıyım ve Jason Blundell için çalışıyorum” cümleleri yer alıyor.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sektörel Haberler Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Baldur’s Gate 3 Geliştiricisi Larian Studios Yeni Stüdyo Kurdu 23 Dk önce Kingdom Hearts Serisi Steam'e Geliyor 1 Saat önce The Sims Benzeri Life by You Sürümü Süresiz Olarak Ertelendi 20 Mayıs IGG Dünyanın İlk Uluslararası Çevrimdışı SLG Turnuvası’nı Düzenledi! 20 Mayıs Ghost of Tsushima En İyi Tek Oyunculu "Playstation PC" Oyunu Oldu! 20 Mayıs
Forumdan Konular
DH'den Haberler