Söylenti: Resident Evil 3: Nemesis Remake'in Yapımına Başlanmış

06.12.2018 17:04 Gazali Çetinkaya

 
Söylentiye göre, orijinali 1999'da çıkan Resident Evil 3: Nemesis'in remake versiyonu geliştirilmeye başlanmış bile.

Söylenti Resident Evil hayran topluluk üyesi DuskGolem'dan geldi. Kendisi daha önce Resident Evil 7'nin indirilebilir içeriği Not a Hero hakkında bilgi sızdırmış ve erteleneceğini de önceden haber vermişti. 
 
DuskGolem şimdi de Resident Evil 3: Nemesis remake'in şu anda tam geliştirmede (full development) söylüyor. Daha fazla bir bilgi açıklamadı.
 
Capcom ilk oyunu ve ilk oyunun öncesinde geçen Zero'yu HD remastered olarak, 4, 5, 6. oyunu ve Revelations'ı port ederek mevcut nesle getirdi. Resident Evil 2 remake'in çıkışıyla birlikte ana seriden geriye teknik olarak sadece Resident Evil 3: Nemesis ve Resident Evil CODE: Veronica kalıyor. (Resident Evil CODE: Veronica aslında PS2 klasikleri adı altında PS4 üzerinde ulaşılabilir durumda.) Bu tabloya bakınca Capcom Resident Evil serisinin tüm ana oyunlarını mevcut nesilde oynanabilir olmasını istiyor gibi görünüyor. Bu yüzden Resident Evil 3: Nemesis remake'in çıkması pek sürpriz olmaz.
 
Zaten Capcom yaklaşık dört ay önce yaptığı açıklamada da, Resident Evil 2 remake'ten sonra bu tarz yeni projeler düşündüğünü söylemişti: "Kataloğumuzdaki eski oyunların remake ve yeniden çıkmalarına ilişkin, IP kütüphanemizden faydalanma stratejimizin bir parçası olarak çeşitli özelliklerle birlikte bunları daha fazla keşfetmeyi umuyoruz."

Resident Evil 2 remake 25 Ocak 2019'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Resident Evil 2: Remake Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Capcom Dağıtıcısı: Capcom Tür: Korku Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 32 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
2018 All-Star Etkinliğinin 1'e 1 Turnuvasını Caps Kazandı 23 Dk önce ESL Pro Lig Sezon 8'in Şampiyonu Astralis Oldu! 50 Dk önce Beyond Good and Evil 2 için Yeni Oynanış Görüntüleri Yarın Yayınlanacak 09 Aralık ESL Pro Lig Sezon 8 Turnuvasında Finalin Adı: Astralis ve Liquid! 09 Aralık Kinda Funny Games Showcase 2018'deki Duyurular ve Fragmanlar 08 Aralık