Söylenti: Resident Evil 3: Nemesis Remake'in Yapımına Başlanmış

06.12.2018 17:04 Gazali Çetinkaya

 
Söylentiye göre, orijinali 1999'da çıkan Resident Evil 3: Nemesis'in remake versiyonu geliştirilmeye başlanmış bile.

Söylenti Resident Evil hayran topluluk üyesi DuskGolem'dan geldi. Kendisi daha önce Resident Evil 7'nin indirilebilir içeriği Not a Hero hakkında bilgi sızdırmış ve erteleneceğini de önceden haber vermişti. 
 
DuskGolem şimdi de Resident Evil 3: Nemesis remake'in şu anda tam geliştirmede (full development) söylüyor. Daha fazla bir bilgi açıklamadı.
 
Capcom ilk oyunu ve ilk oyunun öncesinde geçen Zero'yu HD remastered olarak, 4, 5, 6. oyunu ve Revelations'ı port ederek mevcut nesle getirdi. Resident Evil 2 remake'in çıkışıyla birlikte ana seriden geriye teknik olarak sadece Resident Evil 3: Nemesis ve Resident Evil CODE: Veronica kalıyor. (Resident Evil CODE: Veronica aslında PS2 klasikleri adı altında PS4 üzerinde ulaşılabilir durumda.) Bu tabloya bakınca Capcom Resident Evil serisinin tüm ana oyunlarını mevcut nesilde oynanabilir olmasını istiyor gibi görünüyor. Bu yüzden Resident Evil 3: Nemesis remake'in çıkması pek sürpriz olmaz.
 
Zaten Capcom yaklaşık dört ay önce yaptığı açıklamada da, Resident Evil 2 remake'ten sonra bu tarz yeni projeler düşündüğünü söylemişti: "Kataloğumuzdaki eski oyunların remake ve yeniden çıkmalarına ilişkin, IP kütüphanemizden faydalanma stratejimizin bir parçası olarak çeşitli özelliklerle birlikte bunları daha fazla keşfetmeyi umuyoruz."

Resident Evil 2 remake 25 Ocak 2019'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Resident Evil 2: Remake Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Capcom Dağıtıcısı: Capcom Tür: Korku Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 33 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (22 - 26 Nisan) 2 Saat önce Grand Theft Auto VI Eski Rockstar Games Çalışanının Öz Geçmişinde Göründü 2 Saat önce Viking RPG Rune için Erken Erişim Sürecinden Vazgeçildi, Tam Sürüm Bu Yılın Sonlarında Çıkacak 3 Saat önce Steel Division 2 Çıkış Tarihi 20 Haziran'a Ertelendi 4 Saat önce MSI 2019 Ön Eleme Kura Çekimi 23 Nisan Tarihinde Gerçekleşecek 21 Nisan