Söylenti: Yeni Dragon Age Oyunu The Game Awards'ta Duyurulacak, 2021'den Önce Çıkmayacak

05.12.2018 05:54 Gazali Çetinkaya

 
VentureBeat'in haberine göre, yeni Dragon Age oyunu The Game Awards 2018 etkinliğinde duyurulacak ancak oyun 2021'e kadar çıkmayacak.
 
VentureBeat'in "stüdyoya yakın kaynaklardan" edinmiş olduğu bilgilere göre, yeni Dragon Age oyununun çıkmasına en az üç yıl var. Bu süre değişebilir ancak BioWare'in beklentisi şimdilik bu yönde. Oyunun ismi de netleşmiş değil ancak oyunun duyurulması planlanan The Game Awards 2018'e kadar bu isim belirlenebilir.
 
Ayrıca BioWare bir yıldan fazla bir süredir Dragon Age oyunu üzerinde çalışmayı durdurmuş. Bunun sebebi ise yayıncı Electronic Arts'ın BioWare'den Anthem'e odaklanmasını istemesi. BioWare üretim öncesi aşamaya başlamış olmasına rağmen, Electronic Arts bu çalışmanın büyük bir kısmını o zamanlar odağını canlı servisler olarak değiştirmesi sebebiyle çöpe atmış, bu da Dragon Age markasına uygun olmadığı için Dragon Age yazarının BioWare'den ayrılması ile sonuçlanmış. O zamandan bu yana da BioWare'in oyun üzerinde çok fazla bir ilerleme kaydetmediği belirtiliyor.
 
BioWare stüdyo genel müdürü Casey Hudson geçtiğimiz günlerde blog.bioware.com üzerinden paylaştığı yazıda Aralık ayında Dragon Age serisi ile ilişkili bir duyuru yapılacağını işaret etmişti. "Eğer bu blogları ya da beni ve Mark Darrah'ı Twitter'da takip ediyorsanız, bazı gizli Dragon Age şeyleri üzerinde çalıştığımızı da biliyorsunuzdur. Dragon Age stüdyomuz için inanılmaz derecede önemli bir franchise ve mirasını sürdürmek için heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki ay daha fazlasını bekleyebilirsiniz."

The Game Awards 7 Aralık'ta 04:30'da başlayacak ve YouTube, Twitter, Facebook, Mixer ve Steam TV platformlarından canlı olarak izlenebilecek. Etkinlikte 10'dan fazla yeni oyun duyurusu yapılacak, artı daha önce duyurulan oyunlar ile ilgili de yeni haberler paylaşılacak. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Dragon Age: Inquisition Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: Bioware Dağıtıcısı: EA Games Tür: RPG Çıkış Tarihi: 18 Kasım 2014
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
VFŞL 2019 Kış Mevsimi 5. Haftası Birinci Gün Karşılaşmaları Oynandı! 35 Dk önce IEM Katowice 2019 Ana Elemeleri'nin 3. Gün Karşılaşmaları Tamamlandı 16 Şubat Hard West Switch'e Geliyor 15 Şubat Resident Evil 2'ye ‘The Ghost Survivors’ Modu Eklendi 15 Şubat Hollow Knight: Silksong İlk Oyunun Kickstarter Destekçilerine Ücretsiz Verilecek 15 Şubat