Stadia'nın 4K Çözünürlük İddiasıyla İlgili Google'a Toplu Dava Açıldı

23.02.2021 10:12 Gazali Çetinkaya

 
Video oyun sektörünü ilgilendiren toplu dava bu sefer Google'ın streaming servisi Stadia'yı hedef alıyor.

ClassAction.org'un raporuna göre Stadia'nın 4K iddiası üzerinden Google'a toplu dava açıldı.

Google'ın Stadia departmanının daha fazla gelir elde etmesi adına streaming kalitesi hakkında yanlış ve yanıltıcı iddialarda bulunduğu belirtiliyor.
 
Davada Google ile birlikte ismi geçenler Bungie ve id Software. İki firma da Destiny 2 ve Doom'un Stadia'da 4K çözünürlükte çalışacağını açıkladı ancak yapılan testler oyunların upscaling tekniğiyle 4K çözünürlüğe yükseltildiğini gösteriyor. Dava, çözünürlük testleri çıktıktan sonra bile Google'ın 4K çözünürlük iddialarını düzeltmemesinden de şikayetçi.
 
İlk olarak Ekim 2020'de bu konuyla ilgili yazılı şikayette bulunulmuş ve dava 12 Şubat 2021'de New York federal mahkemesine taşınmış.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Stadia aboneliği satın alan her kullanıcı için maddi tazminat talep ediliyor ve Google'ın bundan sonra oyunların çözünürlüklerini ve kare hızlarını doğru ve herkese açık olarak yayınlaması isteniyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Stadia Platformlar: PC Geliştirici: Google Dağıtıcısı: Google Tür: Platform Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2019
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
PlayStation State of Play Sunumunda Gösterilen Tüm Oyunlar 1 Saat önce Halo Infinite Yeni Ekran Görüntüleri 2 Saat önce Square Enix İki Tane Mobil Final Fantasy VII Oyunu Duyurdu 2 Saat önce Final Fantasy VII Remake Intergrade PS5 için Duyuruldu 6 Saat önce Deathloop - Oynanış Fragmanı 3: Déjà Vu 6 Saat önce