Steam Dolar Kuruna Geçişini Tamamladı: Birçok Oyunun Fiyatı Fırladı!

21.11.2023 14:16 Mehmet Tandoğan

 
 
Geçtiğimiz süreçte Steam, 20 Kasım tarihi itibarıyla platformundan Türk Lirası desteğini çıkarıp yerine doları endeksleyeceğini aktarmıştı. Şimdi ise dün geceden itibaren bu durum gerçekleşti ve artık oyunlar dolar kuru üzerinde satışta.
 
Özellikle bağımsız oyunlar oldukça pahalı
 
 
 
MENA bölgesine geçiş yaptığımız ve Arjantin ile aynı kaderi paylaştığımız bu geçiş dahilinde birçok oyun gereğinden fazla yükselmiş durumda. Özellikle indie yani bağımsız oyunlardaki makas aralığı bir hayli artmış durumda. Örneğin daha önce 57 TL'den satışta olan The Long Dark geçişle beraber 19.99 USD (576 TL) oldu.
 
İçerisinde bulunduğumuz durum elbette pek iyi değil. Çünkü Steam tarafından önerilen politika gereği ülkemizde Amerika'ya göre daha ucuz bir şekilde oyunların satılması isteniyor. Ancak bu durum zorunlu değil. Dolayısıyla büyük çaplı oyunların geliştiricisi veya yayıncısı Amerika fiyatlarıyla ülkemizde doğrudan satış yapabilir. Bu da büyük çaplı bir oyuna standart olarak 60 70 dolar vermek oluyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Steam Platformlar: PC Geliştirici: Steam Dağıtıcısı: Steam Tür: Platform Çıkış Tarihi: 12 Eylül 2003
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 21 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
GTA 6 Oyun Fragmanı Gerçek Hayata Uyarlandı 14 Nisan Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 14 Nisan EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 14 Nisan Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 14 Nisan Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 14 Nisan
Forumdan Konular
DH'den Haberler