Steam DualSense Kontrolcüsü Desteği İyileştirildi

19.11.2020 17:04 Gazali Çetinkaya

 
Valve, geçtiğimiz hafta Steam Client Beta'ya PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü giriş desteğini getirmişti.

Bugün yayınlanan güncellemeyle birlikte destek biraz daha iyileştirildi. Artık LED, dokunmatik yüzey, titreşim ve jiroskop ile sezgisel hareket kontrolü özelliklerini de destekliyor.
 
Steam PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü henüz beta aşamasında ve hâlâ geliştirilmesi gereken bazı noktalar var. Oyun içinde Xbox tuşlarını göstermesi ve titreşimin sadece kabloyla bağlıyken olması gibi.
 
Uyarlanabilir tetikler de şu anda Steam'de desteklenmiyor fakat PlayStation 5'te bu özelliği kullanan ve bu oyunlardan Steam'de olanlar DiRT 5 ve Observer: System Redux gibi sadece birkaç oyun. İleride Deathloop ve Resident Evil Village gibi oyunlar umuyoruz ki uyarlanabilir tetikler özelliğini PlayStation 5'in yanı sıra Steam'de de kullanır. PC geliştiricileri PC'ye özel oyunlara ekler mi o da ayrı bir soru işareti.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Steam Platformlar: PC Geliştirici: Steam Dağıtıcısı: Steam Tür: Platform Çıkış Tarihi: 12 Eylül 2003
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 7 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Diablo 2 için Median XL Moduna Yeni Güncelleme Geliyor 7 Dk önce Nippon Ichi Software Yeni Oyunu için Web Sitesi Kurdu 15 Dk önce Melty Blood: Type Lumina – Akiha Tohno Fragmanı 19 Dk önce Team ASOBI Resmi Web Sitesini Kurdu 24 Dk önce Dynasty Warriors 9 Empires – ChinaJoy 2021 Oynanış Videosu 31 Dk önce