Synapse Geliştiricisi nDreams, Aonic Tarafından Satın Alındı:110 Milyon Dolar

20.11.2023 14:27 Mehmet Tandoğan

 
 
Aonic, Synapse ve Ghostbusters Rise of the Ghost Lord oyunlarının geliştiricisi nDreams'i 110 milyon dolara yakın bir ücret karşılığında satın aldığını duyurdu. Bu yapımlar The Game Awards'a aday gösterildi.
 
Aonic büyümeye devam ediyor
 
 
 
Merkezi İsveç'in Stockholm kentinde bulunan Aonic, OtherSide Entertainment, Tiny Roar, BKOM Studios ve daha fazlasını içeren küresel bir oyun şirketleri grubu olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin azınlık hissesini almak için Mart 2022'de nDreams'e 35 milyon dolar yatırım yapmıştı.
 
İlk 35 milyon dolarlık yatırım nDreams için inanılmaz derecede verimli bir dönemin başlangıcı oldu ve bu süreçte ekip iki kattan fazla büyüyerek 250 personele ulaştı. The Game Awards'a aday gösterilen Synapse ve Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord gibi şirket içinde geliştirilen oyunlar piyasaya sürülürken, üçüncü taraf yayıncılığa yapılan yatırımların başında ise PowerWash Simulator VR yer aldı.
 
Bu projelerdeki başarılar Little Cities'in kalıcı başarısını destekledi. nDreams, Aralık 2022'de sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik uzmanları Near Light'ın katılımıyla kendi ilk satın alımını da gerçekleştirdi.

İlgili İçerik Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Point Blank Güncellenmiş Harita Taktikleri 30 Kasım Crash Bandicoot Serisi İçerisinde Öne Çıkan Oyunlar 30 Kasım Tom Clancy's Hangi Oyunlar Var: Öne Çıkanlar 30 Kasım Metal Gear Solid: Tüm Oyunlar 30 Kasım Öne Çıkan Need for Speed Oyunları 30 Kasım
Forumdan Konular
DH'den Haberler