Temmuz 2020'de ABD'de En Çok Satanlar Ghost of Tsushima ve Nintendo Switch Oldu

15.08.2020 10:07 Gazali Çetinkaya

 
Pazar araştırma şirketi NPD Group, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Temmuz 2020 oyun verilerini paylaştı.

En çok satan konsol Nintendo Switch olurken en çok satan oyun Ghost of Tsushima oldu.

Ghost of Tsushima ayrıca ABD'de 2020'nin beşinci en iyi çıkış yapan oyunu, Sucker Punch Productions'ın en hızlı satan oyunu ve The Last of Us Part II, God of War ve Marvel's Spider-Man'in arkasında Sony Interactive Entertainment'ın dördüncü en iyi çıkış yapan oyunu olmayı başardı.

Temmuz'da üçüncü sırada kendine yer bulan Paper Mario: The Origami King, Paper Mario serisinin hızlı satan oyunu unvanını Super Paper Mario'dan aldı.

Temmuz 2019'a kıyasla Temmuz 2020'de ABD'de oyun satışları %34 yükseldi, konsol satışları %2 düştü, aksesuar satışları %34 arttı ve oyunlara, konsollara ve aksesuarlara tüketiciler tarafından toplamda 3.6 milyar para harcandı. Bu da bir önceki yılın Temmuz ayından %32 daha fazla.

Temmuz 2020'de ABD'de en çok satan oyunlar:
 
 
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Ghost of Tsushima Platformlar: PS4 Geliştirici: SuckerPunch Dağıtıcısı: Sony Interactive Entertainment Tür: Aksiyon-Macera Çıkış Tarihi: 17 Temmuz 2020
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 9 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bleach: Brave Souls PS4'e Geliyor 16 Nisan Genshin Impact PS5 Versiyonu ve 1.5 Güncellemesi 28 Nisan'da Geliyor 16 Nisan Netflix Castlevania Animasyon Dizisinin Final Sezonu 13 Mayıs'ta Geliyor 16 Nisan Marvel's Spider-Man: Miles Morales ABD'de The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'dan Daha Fazla Sattı 16 Nisan King's Bounty II için Yeni Bir Fragman Yayınlandı 16 Nisan