The Last of Us Dizisi HBO'dan Yeşil Işık Aldı, Yapımına Yakında Başlanacak

20.11.2020 23:54 Gazali Çetinkaya

 
The Last of Us dizisi bu yılın başlarında duyurulmuştu ve bugün HBO diziye resmi olarak yeşil ışık yaktı.

İlk oyundaki olaylara odaklanacak dizinin yapım süreci çok yakında başlayacak.

HBO, Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Word Games ve Naughty Dog ortaklığıyla yapılacak.

Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin ve Naughty Dog kreatif direktörü Neil Druckmann dizinin yazarlığını üstleniyor. Baş yapımcılar ise Neil Druckmann, Cheryl Strauss (Chernobyl ve Game of Thrones), Naughty Dog başkanı Evan Wells ve PlayStation Productions ekibinden Asad Qizilbash ile Carter Swan.
 
HBO'dan Francesca Ori diziyle ilgili olarak "Craig ve Neil, kendi liglerinde birer vizyoner. Carolyn Strauss'un da ekipte olmasıyla birlikte hem koyu The Last of Us hayranları hem de yeni tanışacak kişiler için dizinin büyük yakın uyandıracağı kesin. Naughty Dog, Word Games, Sony ve PlayStation ile bu epik, güçlü ve sürükleyici hikayeyi diziye uyarlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz." 
 
HBO kanalında ve HBO Max streaming platformunda yayınlanacak. Yayın tarihi ve oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. 
 
Sony Pictures Television Studios başkanı Jeff Frost ve PlayStation Productions patronu Asad Qizilbash ise ileride daha fazla ikonik oyun markasını diziye uyarlamayı umduklarını belirtti.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
The Last of Us Dizisi Platformlar: PC Geliştirici: Naughty Dog Dağıtıcısı: HBO Tür: Aksiyon-Macera Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 17 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Lamentum, 31 Ağustos'ta Çıkış Yapacak 2 Saat önce NieR Re[in]carnation için Yeni Fragman Yayınlandı 2 Saat önce Assassin’s Creed Valhalla'ya Level Scaling Özelliği Geliyor 2 Saat önce Olympic Games Tokyo 2020 Bu Hafta Sonu Xbox'ta Ücretsiz 2 Saat önce Final Fantasy X için Ray Tracing - Unreal Engine Videosu Paylaşıldı 2 Saat önce