Tomb Raider Dizisine Yeşil Işık Yakıldı: Amazon İş Birliğiyle Geliyor

15.05.2024 18:42 Mehmet Tandoğan

 
 
Tomb Raider serisini hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Lara Croft karakterinin ön planda olduğu bu seri şimdi ise dizi halinde bizlere sunulmak isteniyor. Amazon Prime Video işbirliği kapsamında yeşil ışık yakılan dizinin yapımcısı Phoebe Waller-Bridge olacak.
 
Prime Video kapsamında sunulacak
 
 
 
Emmy, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini kazanan İngiliz oyuncu, senarist ve yapımcı Phoebe Waller-Bridge, TV dizisinde yazar ve yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Serinin haklarını elinde bulunduran Embracer Group'un açıkladığı bilgilere göre ikonik Tomb Raider serisine dayanacak olan dizi, dünyaca ünlü arkeolog ve maceracı Lara Croft'u doğrudan konu alacak.
 
Dizinin yapımcılığını Crystal Dynamics ve Amazon MGM Studios üstleniyor ve dünya çapında 240'tan fazla ülke ve bölgede yalnızca Prime Video kapsamında kullanıcılara sunulması hedefleniyor. Daha önce bildirildiği üzere TV dizisi, Crystal Dynamics ile Amazon arasındaki yeni bir film ve video oyunu planlarını da içeren daha geniş bir ortaklığın parçasını oluşturuyor.
 
Öte yandan Aralık 2022 tarihinde Amazon Games'in bir sonraki Tomb Raider oyununu yayınlayacağı duyuruldu. Embracer tarafından bildirilene göre henüz adı belli olmayan proje, Lara Croft'un Tomb Raider serisindeki efsanevi keşiflerinin yepyeni bir bölümünü oluşturacak. Aynı zamanda tek oyunculu, hikaye odaklı ve aksiyon-macera deneyimini sunacak. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sektörel Haberler Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Hayatta Kalma Aksiyon Oyunu V Rising, 11 Haziran'da PS5 için Çıkıyor 1 Saat önce RPG Card-en-Ciel, 24 Ekim'de Konsollar ve PC İçin Çıkış Yapıyor 1 Saat önce RPG Tales of the Rays, 23 Temmuz'da Japonya'da Hizmeti Sona Eriyor 1 Saat önce CCT Sezon 1 Global Finalleri'nde Playoff Karşılaşmaları Başlıyor! 1 Saat önce Yarış Oyunu NeoSprint, 27 Haziran'da Konsollar ve PC İçin Çıkış Yapıyor 1 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler