Ubisoft Çocuklar için Ücretsiz Kodlama Oyunu Yayınladı

09.10.2019 15:22 Gazali Çetinkaya

 
Ubisoft Montreal, çocuklara yönelik geliştirdiği ücretsiz kodlama oyunu Rabbids Coding'i bugün itibarıyla PC için yayınladı.
 
Rabbids Coding'de tavşanlar Uluslararası Uzay İstasyonu'na sızar ve ortalığın biraz altını üstüne getirirler. Tavşanların kod bloklarını kullanarak bu dağınıklığı düzeltmeye çalışmaları gerekmektedir. Yedi yaş ve üzeri için tasarlanan oyunda çocuklara programlamanın temellerini öğretmek için toplamda 32 seviye bulunmakta. Seviyeler örnek olarak, tavşanlara hangi yöne hareket edeceklerini ve objelerle ne zaman etkileşime geçecekleri komutlarını vermek gibi.
 
Oyunun yönetmeni Olivier Palmieri: "Ubisoft kendini gelecek nesil video oyunu geliştiricileri hazırlamaya adadı. Bunun için onlara kodlamanın temellerini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde öğretmeye başlatmaktan daha iyi bir yol olabilir miydi?" 
 
Rabbids Coding'i PC için Uplay üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. register.ubisoft.com/rabbids-coding/en-GB

Çıkış fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.  

İlgili İçerik Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Obsidian'ın Hayatta Kalma Oyunu Grounded 28 Temmuz'da Xbox One ve PC'de Erken Erişime Açılacak 4 Saat önce E3 2020 Dijital Etkinliği de İptal Edildi 5 Saat önce ininal Online Zula Turnuvası Eşleşmeleri Belli Oldu! 5 Saat önce Flashpoint CS:GO Turnuvasında Playoff Karşılaşmaları Belirlendi! 5 Saat önce Journey to the Savage Planet ve Football Manager 2020 Xbox Game Pass'e Geliyor 5 Saat önce