Ubisoft Daha Benzersiz Oyunlar Yapmak için Editöryal Ekibini Yeniliyor

19.01.2020 16:56 Gazali Çetinkaya

 
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ve Tom Clancy's The Division 2 oyunlarının satış anlamında beklentileri karşılayamamasından sonra Ubisoft'ta şirket içi değişimler sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda şirketin oyun onay sürecinde değişikliğe gitmeye karar verdiğini öğrenmiştik.
 
Video Games Chronicle'ın haberine göre, şirket şimdi de editöryal ekibini yeniliyor.
 
Ubisoft'un editöryal ekibi 100'den fazla tasarımcıdan ve yapımcıdan oluşuyor. Direkt olarak oyunları kendileri yaratmasa da oyunların tasarımından senaryosuna kadar tavsiyelerde bulunuyorlar. Ubisoft yapımlarının son zamanlarda online unsurlara sahip açık dünya ve sistemik oyunların olmasındaki sorumluluk bu ekibe ait.
 
Editöryal ekibindeki yenilenme ile Ubisoft ileride çıkacak oyunlarının birbirinin kopyası olmayan, daha benzersiz yapımlar olmasını amaçlıyor.
 
Ubisoft, Video Games Chronicle'a yaptığı açıklamada "Editöryal ekibimizi, dünya genelindeki geliştirici ekiplerimize daha iyi eşlik etmeleri ve oyuncular için en iyi oyun deneyimlerini oluşturmalarına yardımcı olmaları için güçlendiriyoruz." dedi. 
 
Anonim bir kaynak ise Video Games Chronicle'a yaptığı açıklamada "Editöryal ekip içerisinde öncesinde genellikler birkaç kişinin fikri belirleyici oluyordu. Bu yüzden oyunlarda benzerlik görüyorduk. Çünkü aynı tat ve fikirler tekrarlanıyordu." dedi.
 
Ubisoft Yaratıcı İşler Müdürü Serge Hascoet yine editöryal ekibe liderlik etmeye devam edecek olsa da artık yeni eklenen ve eklenecek yapımcılar ile tasarımcılar eskiye oranla daha bağımsız ve özgür çalışarak orijinal ve farklı fikirler sunmaya çalışacak.

İlgili İçerik Yorumlar 19 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Obsidian'ın Hayatta Kalma Oyunu Grounded 28 Temmuz'da Xbox One ve PC'de Erken Erişime Açılacak 5 Saat önce E3 2020 Dijital Etkinliği de İptal Edildi 6 Saat önce ininal Online Zula Turnuvası Eşleşmeleri Belli Oldu! 6 Saat önce Flashpoint CS:GO Turnuvasında Playoff Karşılaşmaları Belirlendi! 6 Saat önce Journey to the Savage Planet ve Football Manager 2020 Xbox Game Pass'e Geliyor 6 Saat önce