Ubisoft İşten Çıkarmalara Devam Ediyor: 45 Kişi Daha Ayrıldı

02.04.2024 15:14 Mehmet Tandoğan

 
 
Assassin's Creed, Far Cry, Prince of Persia ve daha fazla oyun serileriyle ön plana çıkan Ubisoft işten çıkarmalara devam ediyor. Açıklanan detaylara göre operasyonları kolaylaştırmak adına yapılan hamlenin bir parçası olarak 45 çalışan daha işten çıkarılıyor.
 
Ubisoft, Kasım ayında 124 kişinin işten çıkarılacağını bildirdi
 
 
 
Geçtiğimiz Kasım ayında Ubisoft, çoğunlukla Kanada'da olmak üzere toplamda 124 geliştiriciyi işten çıkaracağını duyurmuştu. Şimdi ise Asya-Pasifik bölümlerinde 45 personelin daha işten çıkarılacağı doğrulandı. Öte yandan Ubisoft, GameSpot'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
“Geçtiğimiz birkaç ay boyunca şirketimiz içerisindeki her bir ekip uzun vadede başarılı olacak şekilde planlarını yaptı. Bu kapsamda operasyonlarımızı kolaylaştırmak ve verimliliğimizi arttırmak için bu tarz işten çıkarmalara gidiyoruz. Küresel Yayıncılık merkezi ve APAC yapılarımızı daha verimli bir şekilde ilerletmek adına çeşitli değişiklikler yapmak durumunda kalıyoruz.”
 
Bildiğiniz üzere 2023 yılında başlayan oyun sektöründeki işten çıkarma dalgası 2024 yılı içerisinde de sert bir şekilde hissediliyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan raporlara göre 10.500 kişi oyun sektöründen ayrıldı ve 2024 yılına girdiğimiz 3 aylık süre boyunca 8.000 kişinin de işten çıkarıldığı aktarılıyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sektörel Haberler Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 1 Saat önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 2 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 5 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 7 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 9 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler