Valve Büyük Geliştiricileri Steam'de Tutmak için Oyunlardan Daha Az Pay Alacak

03.12.2018 10:26 Gazali Çetinkaya

 
Valve, Steamworks Development grubu üzerinden yaptığı resmi açıklamada, Steam'de belirli gelir seviyesine ulaşmış oyunlar için yeni gelir paylaşımı aşamalarına geçildiğini duyurdu.
 
Artık bir oyun Steam'de $10 milyon'un üzerinde gelir elde ettiyse, bu uygulama için $10 milyon'un üzerindeki gelir paylaşımı %75/%25 şeklinde ayarlanacak. $50 milyon seviyesinde, bu miktarın üzerine çıkıldığında gelir paylaşımı %80/%20 olarak ayarlanacak.
 
Valve eskiden sırasıyla %30 ve %25 kar payı alıyordu. Bu değişiklik ile birlikte Valve kar payını %5 azalttı.
 
Bu hamle belli ki büyük yayıncıları ve geliştiricileri Steam'de tutmak için yapılmış. Son zamanlarda Activision Destiny 2 ve Call of Duty: Black Ops 4'ü PC'de Battle.net'e özel olarak, Bethesda Softworks Fallout 76'yı Bethesda.net'e özel olarak çıkararak Steam'den bağlarını kopardı. Electronic Arts ise oyunlarını uzun bir zamandır Origin platformu üzerinden yayınlıyor.
 
Valve "Bu değişiklik ile büyük oyun geliştiricileri tarafından oluşturulan etkileşim ağının olumlu etkilerinin, Steam ve topluluk ile olan ortaklığınızı daha da güçlendireceğini" umuyor.

İlgili İçerik Yorumlar 12 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
VF Şampiyonluk Ligi 2019 Yaz Mevsimi 2. Haftası Tamamlandı 6 Dk önce Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (18 - 21 Haziran) 1 Saat önce Jump Force DLC Karakteri Bakugo Ekran Görüntüleri 1 Saat önce Xbox One Geriye Uyumluluk Sistemine Son Oyunlar Eklendi 1 Saat önce The Last of Us Part II Şubat 2020'de Çıkacak Gibi Görünüyor 2 Saat önce