Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020'de Playoff Eşleşmeleri Belirlendi!

05.08.2020 00:19 Hamit Can Sayılgan

 
     Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması tamamlandı. Ligi ilk 6 sırada tamamlayan ekipler mevsim finallerine yükseldi. 
 
     Dokuz hafta süren VFŞL 2020 Yaz Mevsimi Lig Aşaması’nda en yüksek puana sahip altı takım, mevsim finallerine yükseldi. Bu mevsim çıktığı 18 maçta 16 galibiyet alan fastPay Wildcats, lig aşamasını lider olarak tamamladı. 
 
     FastPay Wildcats, Galakticos, Papara SuperMassive, 5 Ronin, Dark Passage ve Beşiktaş mevsim finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.
 
     İlk iki sıradaki fastPay Wildcats ve Galakticos, adlarını direkt olarak yarı finale yazdırdı. FastPay Wildcats tarihinin en başarılı lig aşaması performansına imza attı. 18 maçta gelen 16 galibiyet takımın ligi lider olarak tamamlamasına olanak sağladı. 13 maçlık bir galibiyet serisi yakalayan takım, şampiyonluğun en büyük favorisi olarak görülüyor.
 
     Galakticos da tıpkı Wildcats gibi tarihinin en başarılı mevsimi yaşadı. 18 maçta alınan 14 galibiyet, takımı direkt olarak yarı finale taşıdı. Ekibin alt koridor oyuncusu Luger, seyircilerden gelen oylarla Vodafone FreeZone En Değerli Oyuncu ödülünü kazandı.
 
     Kağıt üzerinde ligin en güçlü kadrosuna sahip gibi görünen Papara SuperMassive, lig ortasında aldığı sürpriz mağlubiyetler ile izleyenleri şaşırtmıştı. Son 4 maçta aldıkları 4 galibiyet onları 3. sıradan mevsim finallerine taşıdı.
 
     Mevsimin en büyük sürprizlerinden birine imza atan 5 Ronin ligi 4. sırada tamamladı. Geçen mevsim ligi son sırada tamamlayan ekip, tarihinde ilk defa mevsim finalleri heyecanı yaşayacak.
   
     Dark Passage ise inişli çıkışlı bir mevsimi gayet güçlü bir şekilde noktaladı. Ligin son gününde 1907 Fenerbahçe Espor’u mağlup ederek hem kendini mevsim finallerine taşıdı hem de rakibini ilk 6 dışına attı. Gün sonunda yapılan eşitlik bozma mücadelesinde de Beşiktaş’ı mağlup ederek ligi 5. sırada tamamladı.
 
     Bu mevsime 6 maçlık galibiyet serisiyle başlayan Beşiktaş, mevsim finallerine en düşük seri başı olarak katılacak. 6 maçlık galibiyet serisinden sonra çıktığı 12 maçta yalnızca 3 galibiyet alabilen ekip, lig aşamasını 6. sırada tamamladı.

Mevsim Finalleri
 
     Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde mevsim finalleri 15 - 16 Ağustos tarihlerinde oynanacak çeyrek final maçlarıyla başlayacak.

Eşleşmeler şu şekilde:
 
Çeyrek Final: 5 Ronin – Dark Passage / Papara SuperMassive – Beşiktaş
Yarı Final: fastPay Wildcats – Düşük Seribaşı / Galakticos – Yüksek Seribaşı
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
League of Legends Platformlar: PC Geliştirici: Riot Games Dağıtıcısı: Riot Games Tür: MOBA Çıkış Tarihi: 27 Ekim 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Tekken 7 Satışları 6 Milyonu Aştı, Serinin Toplam Satışları 50 Milyon 1 Saat önce Tekken 7 DLC Karakteri Kunimitsu Duyuruldu 4 Saat önce Street Fighter V: Champion Edition DLC Karakteri Dan Hibiki Tanıtım Fragmanı 4 Saat önce Monster Hunter Rise 43 Dakikalık Oynanış Videosu 5 Saat önce Hyrule Warriors: Age of Calamity ‘Şampiyonlar Birleşin!’ Fragmanı ve 14 Dakikalık Oynanış Videosu 5 Saat önce