Xbox Games 2024 Sunumunda Gösterilen Tüm Oyunlar

16.06.2024 14:40 Mehmet Tandoğan

 
 
2024 yılının merakla beklenen oyun etkinliklerinden biri olan Xbox Games Showcase geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi ve oyun severleri adeta büyüledi. Bir saatten fazla süren bu etkinlikte birçok heyecan verici oyun tanıtıldı ve gelecek projeler hakkında bilgi verildi. İşte Xbox Games Showcase 2024'te duyurulan ve gösterilen tüm oyunlar:
 
Doom: The Dark Ages
 
 
 
Doom: The Dark Ages, etkinliğin en dikkat çekici duyurularından biri olarak öne çıkıyor. Id Software tarafından geliştirilen bu oyun, klasik Doom serisinin Orta Çağ temasına uyarlanmış versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. 2025 yılında Xbox Game Pass, Xbox Series X|S ve PC'ye gelecek olan Doom: The Dark Ages, oyuncuları tarihin derinliklerine götürerek, karanlık ve vahşi bir dünyada hayatta kalma mücadelesine davet ediyor.
 
Age of Mythology: Retold
 
 
 
Age of Mythology: Retold, strateji oyunları tutkunları için müjde niteliğinde. Bu yenilenmiş sürüm, 4 Eylül 2024 tarihinde Xbox Series X/S ve PC platformlarına geliyor. Tanrıların, canavarların ve insanların çarpıştığı efsanevi bir çağı yeniden canlandıran oyun, geliştirilmiş grafikler ve animasyonlarla oyunculara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Üstelik Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek olan Age of Mythology: Retold, ilk günden Game Pass'te yer alacak.
 
Avowed
 
 
 
Avowed, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve bu yıl oyuncularla buluşacak olan bir diğer heyecan verici oyun. Pillars of Eternity evreninde geçen bu oyun, sinematik fragmanı ile hikaye hakkında daha fazla detay sunuyor. Avowed, etkileyici grafikleri ve derinlemesine hikayesi ile dikkat çekiyor. İlk günden Game Pass'te yer alacak olan oyun, RPG severleri kendine çekmeyi amaçlıyor.
 
Call of Duty: Black Ops 6
 
 
 
Call of Duty: Black Ops 6, Treyarch ve Raven Software tarafından geliştiriliyor ve 25 Ekim'de piyasaya sürülüyor. Yeni oyun, Omnimovement gibi yenilikler içeriyor ve oyunculara herhangi bir yöne koşma, kayma ve dalma olanağı tanıyor. Call of Duty: Black Ops 6, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC platformlarında çıkacak ve ilk günden Game Pass'te olacak.
 
Fable
 
 
 
Fable serisinin uzun zamandır beklenen yeni oyunu için yeni bir fragman ve çıkış tarihi bilgisi paylaşıldı. Playground Games tarafından geliştirilen bu oyun 2025 yılında piyasaya sürülecek. İlk kez 2020'de tanıtılan Fable, büyüleyici dünyası ve etkileyici karakterleri ile dikkat çekiyor.
 
Gears of War: E-Day
 
 
 
Gears of War: E-Day, The Coalition tarafından geliştirilen yeni bir oyun olarak tanıtıldı. Emergence Day sırasında geçen bu oyun, Marcus Fenix ve Dom Santiago'nun Locust Horde’a karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, ilk günden Game Pass'te olacak.
 
Indiana Jones and the Great Circle
 
 
 
Indiana Jones and the Great Circle, MachineGames tarafından geliştiriliyor ve yeni fragmanı ile tanıtıldı. Oyunun yeni videosunda, Indy'nin Himalayalarda gizemli bir taşı arayışı gösteriliyor. Oyun, bu yılın ilerleyen dönemlerinde Xbox Series X|S ve PC platformlarında, ilk günden Game Pass'te oynanabilir olacak.
 
Microsoft Flight Simulator 2024
 
 
 
Microsoft Flight Simulator 2024, 19 Kasım'da Xbox ve PC platformlarına geliyor. Yeni sürüm, hava yangınlarıyla mücadele, arama ve kurtarma operasyonları gibi çeşitli görevler sunarak oyunculara geniş bir deneyim yelpazesi sunuyor. İlk günden Game Pass'te yer alacak olan oyun, grafik ve simülasyon teknolojilerinde en son yenilikleri barındırıyor.
 
Perfect Dark
 
 
 
Perfect Dark, The Initiative ve Crystal Dynamics tarafından yeniden tasarlanıyor. Yeni oynanış fragmanında, Ajan Joanna Dark'ın casusluk becerilerini ve Daniel Carrington'un ardındaki gizemleri keşfettiğimiz oyun, Xbox Series X|S platformuna geliyor ve ilk günden Game Pass'te olacak. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.
 
South of Midnight
 
 
 
South of Midnight, Compulsion Games tarafından geliştirilen yeni bir oyun olarak tanıtıldı. Üçüncü şahıs kamera açısına sahip olan bu oyun, Bayonetta tarzı dövüş mekanikleri ile aksiyon macera türünü birleştiriyor. South of Midnight, 2025'te Xbox Game Pass, Xbox Series X|S ve PC platformlarında çıkacak.
 
State of Decay 3
 
 
 
State of Decay 3, dört yıl aradan sonra yeni bir fragmanla tanıtıldı. Undead Labs tarafından geliştirilen zombi temalı açık dünya oyunu, takım mekanikleri ve hayatta kalma unsurları ile dikkat çekiyor. Fragmanda, yeni mutasyona uğramış zombiler de görülüyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.
 
Metal Gear Solid Delta: Snake Eater Remake
 
 
 
Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, Metal Gear Solid 3'ün yeniden yapımı olarak tanıtıldı. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, Naked Snake ve Boss gibi önemli karakterleri geri getiriyor. Yeni bir üçüncü şahıs kamera ve kontrol düzeni ile Metal Gear Solid destanının başlangıcını yeniden yaşıyoruz. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.
 
Life Is Strange: Double Exposure
 
 
 
Life Is Strange: Double Exposure, Life is Strange serisinin son oyunu olarak duyuruldu. Max Caulfield'ın zaman manipülasyonu güçlerini kullanarak iki farklı zaman çizgisini yeniden birleştirmek zorunda olduğu oyun, 29 Ekim'de çıkacak. Ultimate Edition'ın ön siparişini verenler ise 15 Ekim'den itibaren ilk iki bölümü oynayabilecek.
 
STALKER 2: Heart of Chornobyl
 
 
 
STALKER 2: Heart of Chornobyl, yeni bir fragmanla tanıtıldı. Fragmanda, lokasyonlardan mutantlara ve anormalliklerle karşılaşmalara kadar oyunun çeşitli deneyimleri sergileniyor. STALKER 2, 5 Eylül'de PC ve Xbox Series X|S platformlarına gelecek ve ilk günden Game Pass'te yer alacak.
 
Starfield: Shattered Space
 
 
 
Starfield: Shattered Space, Bethesda'nın merakla beklenen oyunu Starfield'ın ilk büyük genişleme paketi olarak tanıtıldı. Bu yılın sonlarında yayınlanacak genişleme, oyuncuları Va'ruun Hanesi'nin gizli gezegeni Dazra'ya götürecek. Yeni gezegen keşifleri ve benzersiz ekipmanlar sunacak olan genişleme, heyecan verici bir macera vaat ediyor.
 
Fallout 76: Skyline
 
 
 
Fallout 76: Skyline, 12 Haziran'da oyuncularla buluşacak. Amazon'un Fallout TV dizisindeki ghoul karakteri büyük beğeni topladı ve bu tema artık Fallout 76'ya geliyor. 50. seviyeye ulaşan oyuncular, özel bir görev aracılığıyla ghoul olarak oynayabilecekler. Skyline Valley bölgesi ve yeni maceralar, Fallout 76 oyuncularını bekliyor.
 
Xbox Games Showcase 2024 oyun dünyasına birçok heyecan verici yenilik ve duyuru getirdi. Sunumda tanıtılan oyunlar, çeşitli türlerde geniş bir yelpazeyi kapsıyor ve her türden oyuncuya hitap ediyor. İlk günden Game Pass'te yer alacak bu oyunlar, önümüzdeki yıllarda oyuncuların vazgeçilmezi olmaya aday. Bu duyurular Xbox'ın oyun dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştıracağını gösteriyor. Gelecek yılın oyun dünyasında bizleri nelerin beklediğine dair önemli ipuçları sunan bu etkinlik, oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği yeni yapımların habercisi oluyor.
 
Gears of War: E-Day fragman detayları 
 
 
 
Sunum dahilinde elbette Siz de en çok hangi oyunu beklediğinizi söyleyebilir ve bu oyunlardan nasıl bir beklentinizin olduğunu aktarabilirsiniz. Bunun dışında oyunlar içerisinde ekstra bilgi vermek gerekirsek Gears of War: E-Day oyunundan bahsetmek gerekiyor. Bu oyun için geçtiğimiz günlerde sizlere bir haber yayınladık. Oyun içerisinde gösterilen fragmanın gerçek zamanlı bir şekilde bizlere sunulmadığını söyledik. Ancak geliştirici ekipler, elbette serinin önceki oyunlarında olduğu gibi bu oyun içerisinde de kullanılan fragman tekniği hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Genel olarak oyuncular tamamen bunun oyun içi bir fragman olduğunu düşündü. Ancak yaptığımız haberle beraber, elbette bu fragman içerisinde oluşturulan modellemelerin, oyun içi içeriklerin ve animasyonların doğrudan oyundan alındığını fakat bunun gerçek zamanı olmadığını söyleyebiliriz.

Peki bu durum nasıl gerçekleşiyor onu biraz daha detaylandıralım:

Öncelikle, oyun için yayınlanan fragmanda gösterilen oyun için modellemeler, öğeler ve çok daha fazlası Unreal Engine 5 oyun motoru üzerine kaydediliyor ve bunlar daha sonrasında birleştiriliyor. Yani burada gördüğünüz tüm içerikler daha önceden kaydedilen görüntüler şeklinde karşımıza çıkıyor. Bunları diğer bir deyişle CG içerikli videolar diyebiliyoruz.
Bunlar genel olarak oyun içerisinde doğrudan olmayan ve sadece önceden hazırlanmış bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Durum böyle olunca oyuncular bu tarz görselleri ve animasyonları oyundan beklememeli ve daha düşük bir beklenti ile beraber oyunu beklemeye koyulabilirsiniz. Çünkü bu tarz videolarla beraber elbette oyuncuların gazı bir hali yükseliyor ve bununla beraber de beklentiler bir hayli artış gösterebiliyor. Ancak durum böyle olunca beklentiler düşüp kaldığı sürece oyundan ne yazık ki zevk alamıyor ve bununla beraber de ne yazık ki istediğimizi bulamıyoruz. Ancak bu tarz yorumlara göz önüne alırsanız ve oyundan neler bekleyeceğinize dair fikirleri bir araya getirirseniz daha verimli bir bekleyiş süresine kavuşabilirsiniz.
 
Stalker 2 oyun detayları 
 
 
 
Bunun dışında yine Stalker 2 oyunundan bahsetmek istiyorum. Elbette bu oyun uzun süredir geliştirilen ve Ukrayna Savaşı'ndan etkilenen bir stüdyodan bizlere sunacağı bir proje olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Oyun içerisinde kıyamet sonrası bir dünya bulunuyor ve adeta Metro serisine benzerliği ile ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Çünkü aynı şekilde Metro serisi içerisinde de yer alan durumlar bu oyunda da farklı şekillerde bizlere sunuluyor ve özellikle oyunun fragmanından görebileceğimiz ve gece boyunca ortaya çıkan elektrik anomalisinin iki oyunda da karşımıza geldiğini söyleyebiliyoruz. Dolayısıyla iki oyun ve seri arasında da çeşitli benzerliklerin olduğunu aktarabiliyoruz. Ancak elbette görevi gereği karakterleri ve diğer unsurları açısından elbette kendi içerisinde farklılık gösterebiliyor.

Oyun ilk etapta sorunsuz bir şekilde ilerliyordu. Fakat daha sonrasında Rusya ve Ukrayna savaşı başladı ve Ukrayna Temelli olan geliştirici ekip oyunun geliştirilmesi konusunda ne yazık ki sekteye uğradı. Durum böyle olunca farklı ülkelere doğru yerleşmek durumunda kalan ekip bir yandan oyunu geliştirmeye çalışırken diğer yandan ise içerisinde bulunduğu zor duruma atlatmanın yollarını aradı. Elbette geldiğimiz noktada oyunun bir hayli tamamlandığını ve artık çıkışa yakın olduğunu söyleyebiliyoruz. Zaten oyuna çıkış tarihi ve nasıl bir yapıya sahip olacağı artık tamamen belli ve şimdi ise sadece çıkış yapmasını bekliyoruz.
 
Life Is Strange: Double Exposure bizlere neler sunacak
 
 
 
Son olarak çıkışını merakla beklediğim Life Is Strange: Double Exposure oyununa yer vermek istiyorum. Bu oyunun elbette tüm serisini oynamış biri olarak genel anlamda yapısını ve içeriklerini beğeniyorum. Şimdi ise serinin ilk oyunu ile beraber karşımıza çıkan Max karakteri burada daha büyük bir şekilde bizlere sunuluyor ve önceden kullandığı zamanı geriye alma yeteneği yeni oyun içerisinde ön plana çıkmaya hazırlanıyor.

Yine yeni oyun içerisinde yer alan hikayeye kısa bir göz atacak olursak, öncelikle Max'in yakın arkadaşı ilginç bir şekilde ölü bulunuyor. Ana karakterimiz burada elbette yakın arkadaşını kaybetmek istemiyor ve zamanı geriye alma yeteneğini kullanmaya hazırlanıyor. Ancak bu yeteneği kullandığı esnada paralel evrenlerin kilidi açılıyor ve farklı farklı kaderler bizleri bekliyor. Zaten serinin geneli boyunca sürekli olarak kendimizi zor durumdan kurtarmak ve yakınlarımızı kötü kaderin ellerinden almaya uğraşıyoruz. Durum böyle olunca bu oyun içerisinde de aynı tema devam ediyor fakat farklı karakterlerin ve yenilikçi içeriklerin bizlere sunulmasını bekliyoruz. Öte yandan oyunun temelinde tamamen sinematik bir anlatım ve yer yer oynanış sekansları bulunuyor. Aynı zamanda oyunda yaptığınız seçimlerle beraber gidişatınıza yön verebiliyor ve farklı çizgilere doğru geçiş yapabiliyorsunuz. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Oyun Haberleri (2024) Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Xbox 360 Çevrimiçi Mağazası Kapatılıyor: Bir Devrin Sonu 12 Temmuz Xbox Game Pass Fiyatları Önümüzdeki Süreçte Daha da Artacak 12 Temmuz Cyberpunk 2077 İçin Taksi Şoförü Olabileceğiniz Yeni Mod Yayınlandı 12 Temmuz Concord'un Erken Açık Betası Playstation Plus Üyelerine Açıldı 12 Temmuz Terraria'nın 59 Milyon Sattığı Açıklandı! 12 Temmuz
Forumdan Konular
DH'den Haberler