Xbox Patronu Phil Spencer: "Asıl Rakiplerimiz Amazon ve Google; Sony ve Nintendo Değil"

05.02.2020 17:53 Gazali Çetinkaya

 
Xbox patronu Phil Spencer, The Verge ile gerçekleştirdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Phil Spencer tarafından belirtilene göre, ileriye dönük olarak Microsoft'un asıl rakipleri Amazon ve Google. Sony ve Nintendo değil.
 
"Sony ve Nintendo hakkında konuşacak olursak, onlara büyük saygı duyuyoruz fakat ileriye dönük olarak asıl rakiplerimizi Amazon ve Google olarak görüyoruz."
 
"Bu kesinlikle Sony ve Nintendo'ya saygısızlık etmek değil sadece geleneksel oyun şirketleri biraz bizim alanımızın dışında. Yıllardır bulut sistemlerine on milyarlarca dolar yatırımda bulunduk."
 
Microsoft son yıllarda odağını özellikle Xbox Game Pass gibi abonelik servislerine çevirdi. Oyun gelirlerinin büyük bir kısmını Xbox Game Pass ile Xbox Live Gold'dan elde ediyorlar. Ayrıca Xbox oyunlarını Wi-Fi veya mobil ağ aracılığıyla Android telefonda ve tablette doğrudan buluttan streaming yoluyla oynamayı sağlayan Project xCloud üzerinde çalışıyorlar.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Xbox One Platformlar: XBOX ONE Geliştirici: Microsoft Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 22 Kasım 2013
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 62 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
DreamHack Masters 2020 Bahar Turnuvasında Grup Aşaması Tamamlandı 10 Dk önce Astralis Yeni Oyuncusu Duyurdu 1 Saat önce Riot Games, Twitch Rivals Aracılığıyla Düzenlenecek İlk Profesyonel Valorant Turnuvasını Duyurdu 2 Saat önce 2020 Sezon Ortası Kupası'nın Şampiyonu Top Esports Oldu! 5 Saat önce Haftanın Öne Çıkan Haberleri (25 Mayıs - 31 Mayıs) 10 Saat önce