İngiltere’de Oyun Bağımlılığı İçin Bir Klinik Açılıyor

09.10.2019 16:37 Özgür Eroğlu


İngiliz Sağlık Servisi teknoloji bağımlılığı için ülkenin ilk kliniğini açacağını duyurdu. Tesis oyun, sosyal medya ve internet bağımlılığı üzerine tedavi sunacak.

 
Uluslararası Sağlık Örgütü fazla oyun oynamanın hastalık olduğunu kabul edeli uzun zaman oldu. Epic Games’e açılan Fortnite davası dışında bu “hastalık” hakkında herhangi bir aktivite görmedik. Bu durum İngiltere’nin yaptığı açıklama ile değişecek gibi gözüküyor. Tesis 13-25 yaş aralığındaki insanlara oyun, sosyal medya ve internet bağımlılığı ile ilgili tedavi sunacak.
 
İngiliz Hükümeti video oyunlarını yakın takibe aldı. Birkaç ay önce, küçükler için lootbox’ların yasaklanması ve teknoloji şirketlerinin bağımlılık yaratan ürünler hakkında hassasiyet göstermesi gerektiği hakkında 84 sayfalık bir rapor, yerel komitede tartışmaya sunuldu.
 
Bu durum hakkında sizlerin düşünceleri neler? Özellikle oyun oynamayı hastalık olarak görüyor musunuz? 
 

İlgili İçerik Yorumlar 5 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Wars Jedi: Fallen Order'ın Yeni Videosu BD-1'ın Nasıl Yaratıldığını Açıklıyor 23 Dk önce Death Stranding'in Resmi Çalma Listesi Yayınlandı 41 Dk önce MediEvil Remake İnceleme Puanları 1 Saat önce Fallout 76 için Paralı Üyelik Sistemi Duyuruldu 2 Saat önce Two Point Hospital Konsol Versiyonları 2020'nin İlk Yarısına Ertelendi 2 Saat önce