Dead Nation - Road of Devastation

Oyun dünyasının en çok ilgi çeken konularından birisi de zombiler. Bu konuyu ele alan Dead Rising, Dead Island ve Resident Evil 5 gibi bu nesilde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan ve çok beğenilen oyunlar var. Sanırım oyuncular “yaşayan ölüler” fikrine karşı büyük sempati duyuyor. Belki de gerçek hayatımız çok sıradan olduğundan oyunlarda fantastik işler yapmayı bu kadar çok seviyoruz. Yine de “yaşayan ölüler” tarafından paramparça edilme fikri size de çok garip gelmiyor mu? Nasıl böyle bir konuya diğerlerinden daha fazla sempati duyuyoruz. Sanırım korku ve hayatta kalma işi ne kadar çok risk içerirse “başarı” duygusu da o kadar artıyor. Vampirler, zombiler, kurt adamlar ve daha bin bir türlü mahlûkat ile uğraşmak işte tam da bu nedenle her zaman zevk verecektir. Dead Nation da işte öyle bir şey. İrili ufaklı yüzlerce zombi vb düşmanla uğraşmak zorundayız.
Geçen yılın sonunda piyasaya çıkan Dead Nation’da zombi istilası altındaki bir şehirde Jack McReady ve Scarlett Blake adlı karakterlerden bir tanesini (ya da arkadaşımızla birlikte ikisini birden) seçerek zombilerin arasına dalıyorduk. Bunun nedeni ise silahlarımızdaki mermilerin tükenmesinin yanı sıra yiyeceğimizin de azalmasıydı. Sürekli bizi yönlendiren bir şahıs 10 görev boyunda neler yapabileceğimizi, nerelerden gideceğimizi söylüyordu. Oldukça basmakalıp bir hikâyeye sahip olan oyunumuzun en önemli özelliği ise gerçekten çok eğlenceli bir oynanış ve tasarıma sahip olmasıydı. Özellikle oyunu iki kişi co-op olarak oynadığımızda bu eğlenceyi tam anlamıyla tadıyorduk.
Playstation Network saldırısından önce Dead Nation’ın senaryo modunu oynayıp bitirmiştim. Gerçekten arkadaşlarımla birlikte çok eğlendiğimi söyleyebilirim. PSN saldırısı sonrasında Sony’nin hediye oyunlarından birisi olan Dead Nation böylece çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Geliştirici firma Housemarque’ın oyuna bir DLC çıkarması için bundan daha iyi bir fırsat olamazdı. Nitekim öyle de yaptılar. “Road of Devastation” adlı indirilebilir içerik size yeniden zombilerle dolu sokaklara dönme şansı veriyor. Üstelik bu defa çok daha farklı yapıya sahip bir oyunla karşı karşıyayız. Housemarque hikayeyi devam ettiriyor, ama geliştirici firma Road od Devastation’ı sanki hikayeyi devam ettirmek bir yana görevleri tekrar tekrar oynayabileceğimiz Arcade bir yapıya sokmuş.
Editör Notu: Kötünün iyisi.
6,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Dead Nation Platformlar: Geliştirici: Housemarque Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: TPS Çıkış Tarihi: 1 Aralık 2010
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta