Dead Rising 2: Off the Record

Capcom ve zombiler denilince aklınıza gelen ilk oyunun Resident Evil olduğunu biliyoruz. Aslında oyun dünyasında zombiler ve korku sözcüklerinden bahsediyorsak Resident Evil’ın adını anmamak olmaz. Yine de Capcom’un son dönemlerdeki tek popüler zombi oyunu Resident Evil değil. 2005 yılında Xbox 360 için sessiz sedasız piyasaya çıkan ve büyük ilgi gören Dead Rising serisi de artık Capcom’un en önemli yapımları arasında bulunuyor. Bu seri bir yandan eğlenceli ve farklı sunumuyla oyuncuların beğenisi toplarken bir yandan da satış rakamları ile Capcom’un kesesini dolduruyor. Serinin ikinci oyununu Kanadalı Blue Castle Games’e devreden Capcom bu oyun ve ek paketleri ile oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşınca geliştirici stüdyoyu satın almış ve Capcom Vancouver adını vermişti. Şimdi yine bu stüdyodan yeni bir Dead Rising oyunu geldi.
Aslında Dead Rising 2: Off the Record yeni bir oyun sayılmaz. Zaten bunun farkında olan Capcom oyunu biraz daha düşük bir fiyata satıyor. Off the Record aslında Dead Rising 2’nin senaryosunun yeniden ele alınmış hali. Her şey Dead Rising 2’deki ana karakterimiz Chuck Greene’in yerine ilk oyundaki ana karakterimiz Frank West geçseydi ne olurdu sorusu ile başlıyor. Dead Rising 2’nin dünyasında Frank West’i düşünmüş müydünüz? Mekanlar ve bazı noktalarda oyunun gidişatı Dead Rising 2 ile aynı olsa da bu defa Frank West’in tanıştığı karakterler, hayatta kalma amacı, Fortuna City’e gelme nedeni farklı. O, Chuck Greene gibi kızını kurtarmak isteyen bir baba değil, yeniden ünlü olmak isteyen aylak bir gazeteci.
İlk oyunda Colorado’daki Willamette Parkview Alışveriş merkezindeki olaylar hakkında araştırma yapan, fotoğraflar çeken Frank West buradan topladığı kanıtlar sayesinde oldukça ünlü olmuştur. Willamette’deki cehennemden kurtulduktan sonra bir kitap yazan, TV şovu hazırlayan Frank daha sonra savurganlığı ve insanların ilgisiz kalması sonucu yakaladığı ünü kaybeder ve sıradan bir kişiye dönüşür. Bu durum Frank’in kabul edebileceği bir şey değildir. Terror is Reality programının yöneticisi Tyrone King’ten bir öneri alan West Fortune City’e yeniden ünlü olmak ve zombilerle savaşıp birkaç yüz dolar kazanmak için gelir. Tıpkı Dead Rising 2’deki gibi bilinmeyen bir nedenden dolayı zombiler kontrolden çıkar ve West şimdi Fortune City’de ilk oyundakine benzer şekilde hayatta kalmak zorundadır.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Oyunun Künyesi
Dead Rising 2: Off the Record Platformlar: Geliştirici: Capcom Dağıtıcısı: Capcom Tür: Action Çıkış Tarihi: 14 Ekim 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta